![](https://s.0372.ua/section/logo/upload/pers/43/logo.png?20240727)
фото
16:40, 3 березня 2020 р.
Медики контролюють стан осіб, що контактували з хворим на коронавірус чернівчанином
фото
![фото пресслужби Чернівецької ОДА фото пресслужби Чернівецької ОДА](/dist-assets/images/cap.jpg)
фото пресслужби Чернівецької ОДА
Особи, що контактували із чернівчанином, в якого клінічно підтверджено коронавірус, перебувають під наглядом лікарів. Про це та ситуацію щодо поширення коронавірусної інфекції у Чернівецькій області говорили під час брифінгу у Будинку з левами.
Сьогодні, 3 березня, на брифінгу в облдержадміністрації підтвердили інформацію, що у мешканця Чернівців, який днями повернувся з Італії, виявили інфікування коронавірусом. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернівецької ОДА.Оскільки на сьогоднішній день ми маємо один випадок коронавірусу, хотілось би наголосити на свідомості мешканців, які відповідально поставилися до стану свого здоров’я і вчасно звернулися за медичною допомогою, таким чином зменшивши кількість контактних осіб, - зауважив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.
"Разом із дружиною з 21 лютого чоловік подорожував Італією. 26-го вони повернулися в Україну і під час проходження обов’язкового скринінгу на КПП "Порубне" підвищення температури тіла та жодних інших ознак респіраторного захворювання у подружжя не виявили. Подорожуючим вручили пам’ятку, як поводитися після повернення з країн, де циркулює коронавірус, відтак вони самоізолювалися у квартирі й не спілкувалися з рідними та друзями. 28 лютого у чоловіка з’явилися симптоми, які могли свідчити про наявність коронавірусної інфекції. Відповідно до алгоритму з отриманої на кордоні пам’ятки, він звернувся до сімейного лікаря і виконував його рекомендації. Коли наступного дня, 29 лютого, виникла необхідність у додатковій консультації інфекціоніста, спеціальною каретою служби екстреної медичної допомоги хворого доправили в інфекційне відділення обласної лікарні. Спочатку пацієнту тут провели тестування на грип групи "А" і "В" та відібрали зразки на коронавірус, дослідження яких проводили у референт-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Після позивного результату його зразки передали також до вірусологічної лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я. - повідомляє Наталя Гопко, в. о. директора ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України".
"Після виявлення першого випадку інфікування мешканця області Covid-19 епідеміологи встановили більшість контактних із хворим осіб. Їх небагато, оскільки подружжя подорожувало власним автомобілем, а після повернення до Чернівців перебувало у самоізоляції у квартирі. Так само у самоізоляції наразі перебуває більшість контактних осіб, а медики контролюють їхній стан здоров’я. Таким чином, система протиепідеміологічного захисту області продемонструвала чутливість до протидії поширенню та виявленню інфекції." - каже Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на у Чернівцях клінічно підтвердили перший випадок коронавірусу. Прочитати про це можна ТУТ.
Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!
Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - Facebook, Instagram та Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:02
25 липня
16:01
25 липня
14:04
25 липня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:56, 18 липня
18:56, 18 липня
16:00, 16 липня
18:56, 18 липня
18:56, 18 липня
live comments feed...
Коментарі