• Головна
  • Як буковинцям не піддаватися паніці: поради практикуючого психолога
фото
15:02, 18 березня 2020 р.

Як буковинцям не піддаватися паніці: поради практикуючого психолога

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Через низку обмежувальних заходів, введених в Україні з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції, серед громадян шириться перманентний страх і спостерігаються панічні настрої. Буковинців, які опинилися так би мовити в "епіцентрі" подій, також зачепила хвиля паніки - хтось скуповує продовольчі товари, інші - переймаються через відсутність в аптеках антисептиків, треті - перепощують у соцмережах непідтверджену інформацію, яка ще більше наганяє страху. Як відновити стан рівноваги і не піддаватися панічним настроям - кореспондент 0372.ua звернулася за порадами до фахівця.

Як протидіяти паніці умовах карантину? Саме з таким питанням ми звернулися до Андрія Юзяка, психолога Управління ДСНС України у Чернівецькій області. Він розповідає, що введення карантинних заходів щодо запобігання інфікування населення коронавірусом, безсумнівно, викликали хвилю паніки. Однак, з панічними настроями можна і потрібно боротися. Психолог радить дотримуватися кількох правил, які допоможуть пережити паніку.

"Озбройтеся" знаннями про "ворога"

Уважно прочитайте та дотримуйтесь рекомендацій ВООЗ, МОЗ та прислухайтесь до вказівок влади. Карантин, який зараз введено – це не "додаткові канікули", а серйозні заходи застереження. Якщо ви знаєте, як правильно діяти у критичній ситуації, то рівень тривоги буде значно нижчим.

Прояв емоцій - це нормальна реакція людського організму

В такий складний та напружений період боятися чи сумувати - це нормально, адже будучи безсилою проти проблеми, людина не повинна стримувати негатив у собі.

Наша психіка, наче чаша - якщо надто переповниться емоціями, які людина стримує, то рано чи пізно, вони вийдуть за межі, що у кращому випадку призведе до нервового зриву, або гірше - деструктивної поведінки. Отже намагайтеся ділитися усім із близькими, вони ніколи не відмовлять Вам у підтримці, - рекомендує Андрій Юзяк.

Фільтруйте інформацію та робіть інформаційний "детокс"

"Теперішній інформаційний простір переповнений різноманітними повідомленнями, які лише посилюють тривожні думки, - зауважує фахівець. А велика кількість фейкових повідомлень "підігріває" таку стривоженість. Тому раджу дізнаватись новини лише із перевірених ЗМІ та обов’язково із посиланнями на джерела новин".

Зробіть собі інформаційний "детокс" - відкладіть на певний час гаджети і краще проведіть час із близькими.

Знайдіть час для себе

Чимало з нас перебуває вдома та доглядає за дітками, що неабияк вичерпує "ресурс". В такому випадку дуже важливо не доводити себе до стану виснаження. Домашні клопоти можна розділити між членами родини, а після їх виконання знайдіть час для себе - почитайте книгу, на яку раніше не мали часу, чи займіть себе якимось хобі. 

Їсти - Спати - Працювати

"Сон, здорове харчування та помірне фізичне навантаження - Ваші кращі друзі" - пояснює психолог. Здоровий сон, не менше 8 годин (звучить фантастично) є найкращими ліками від стресу. Смачна, але здорова, їжа стимулює вироблення позитивних гормонів.

Карантин дає нам прекрасну можливість навести лад у домі і господарстві та зайнятись тим, до чого завжди не "доходять руки".

Дотримання таких простих порад покращить Ваше самопочуття та емоційний стан. Не панікуйте та будьте здорові!

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на законодавчому рівні врегулювали питання роботи вдома під час обмежувальних заходів.Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#панічні настрої #карантин #протидія #поради #психолог
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...