• Головна
  • Що почитати буковинцям під час карантину, щоб не втратити мотивацію до роботи
фото
16:08, 22 березня 2020 р.

Що почитати буковинцям під час карантину, щоб не втратити мотивацію до роботи

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Через запровадження карантину багато українців змінили свій темп та умови роботи, довелося працювати дистанційно. На дистанційну роботу налаштуватися не завжди легко, проте у таких випадках допомагає самоорганізація та правильна література.

Книжковий блог Yakaboo підібрав для Вас 6 книжок і 6 порад про те, як впоратися з такими викликами сьогодення і не втратити мотивацію продовжувати працювати. 

Правильно розподіляйте запаси енергії

"Живи на повну! Керуй енергією, а не часом - стань успішним і щасливим" стверджують автори бестселера Джим Лоєр та Тоні Шварц. І так, навіть під час карантину. Віддалена робота інколи може породжувати стрес: відволіклися на їжу на плиті, розмови з близькими, новини, а час десь швидко подівся. Але насправді ефективна праця не залежить від тайм-менеджменту; менеджерити треба відповідність складності виконуваних завдань до власних біоритмів. Якщо ви вранці попри відносну бадьорість довго розкачуєтеся на простих задачах, ви неефективні. Якщо ви сприймаєте свою роботу як суцільний марафон, а не як розподілений на серію спринтів процес, ви знову ж таки неефективні. Основне, що треба усвідомити: якщо виконуєте якусь задачу, поринайте в неї повністю, думайте про мету вашої роботи, а потім після цього відновлюйтеся.

Розберіться у світовому хаосі - і знову до роботи

Питання того, що ж з нами буде завтра/після пандемії/а чи це "після-пандемії" взагалі настане, може хвилювати і відволікати від роботи. Тому варто розібратися у тому, чому взагалі такі ситуації і досі з’являються в нашій сучасності, бо, здавалося б, ми про таке могли тільки читати в підручниках з історії чи бачити в комп’ютерній постапокаліптичній грі. Після того, як ми прояснимо собі це все, гарантовано стане спокійніше. Таке рішення пропонує книжка "Сьоме чуття" Джошуа Купера Ремо. Згідно з книгою світ складається з мереж. У Facebook-бульбашці нам розповідають одне, великі компанії диктують дещо інше, а уряд поводиться абсолютно не так. На перше місце вийшли групи людей за інтересами, сферами роботи, спільними цілями; це невидимі або неочевидні для нас джерела влади. Як втримати світ докупи, коли всі настільки розпорошені і кожен бачить власну модель розвитку? До того ж, автор зазначає, що пандемії - це теж наслідок мережевого суспільства. Що ж ця книга трохи заспокоює, показуючи позитивні приклади, як можна вижити у мережевому суспільстві. Треба тільки зрозуміти принцип дії кожної мережі й усвідомити, що мережі здатні також і вирішити проблеми, які самі ж створили. Книга дає промінець надії на майбутнє і пояснює, чому все не так і погано. Нам варто просто відмовитися від старих звичок і навчитися мислитися інакше, не за звичними шаблонами.

Не обривайте контактів з командою, проводьте нетворкінг на відстані

Зараз не час забувати про своїх знайомих і незнайомих чи вимикати сповіщення на телефоні. Навпаки, у вас є більше часу для ненав’язливого нетворкінгу, обговорення ідей; до того ж, не забувайте, що ви можете в мережі розширити свою базу контактів: поспілкуватися у групах по інтересах, дослідити інформацію про фахівців у своїй сфері роботи з інших компаній, взяти участь у вебінарах і онлайн-навчання, де є можливість тримати зв’язок з учасниками курсу. Авторка книги "Нетворкінг для інтровертів" Карен Вікрі стверджує, що всього 10 хв спілкування на день підвищує міцність ваших зв’язків з людиною, тому колег теж не обділяйте увагою, регулярно перевіряйте робочі чати, включайтеся в спільну роботу. Так буде простіше не розгубити більш-менш приязні стосунки, і потім, коли вийдете на роботу, стосунки з колегами і з професійною "тусовкою" залишатимуться на рівні.

Не хвилюйтеся про майбутнє: правильно плануйте його вже зараз

В сучасних умовах бізнесу, скоріше за все, доведеться змінюватися. А щоб знати, що саме варто підтягнути, варто усвідомити, як використовувати тренди на свою користь. Цього навчає Рогіт Бгарґава у книзі "Неочевидне: Як передбачити майбутнє, аналізуючи тренди". У книзі автор доводить, як влучно бренди можуть уловлювати суспільні настрої і підлаштовуватися під них. Тож не полінуйтеся, зробіть аналітичну роботу, віднайшовши щось спільне у переконаннях людей зараз, аби продумати, що це можна означати для економіки вашого бізнесу зокрема після карантин і спалахів пандемії.

Створіть собі креативний мозковий штурм

Книга "Креативний щоденник: Творчість" розповідає, як можна налагодити творче мислення, поки ви обмежені просто чотирма стінами. Створіть мандали з залишків гречки, вигадайте новий зручний мобільний додаток та прикрасьте свою кімнату яскравими мотивуючими наліпками.

Будьте гнучкими і налаштовуйте себе на правильні звички

У книзі "Сила звички" репортер The New York Times і лауреат Пулітцерівської премії Чарлз Дахіґґ розповідає, як подолати негативні старі звички та набути здорових і нових. Якщо ви звикли відволікатися в обідню перерву на серіальчик, прокидатися значно пізніше нормального розпорядку (а відповідно і лягати десь о третій ночі), а також робити часті перекуси фастфудом, то з часом ці звички краще замінити на прямо протилежні. Кожна звичка починається з зачіпки, своєрідного тригера, після якого вам хочеться виконати певну дію, отримати бажане і підвищити рівень насолоди. З часом звички настільки укорінюються в нашій підсвідомості, що насолоду ми отримуємо вже від самих лише тригерів: бо ми опиняємося в ситуації передочікування винагороди, в нас виробилися своєрідні рефлекси. Розуміючи це, можна буквально нав’язати своєму мозку правильні звички, зв’язавши певні події, емоції, обставини тощо з якимись здоровими бажаннями. Не закурити щоразу, як злишся на колегу, а віджатися 10 разів від підлоги. Не вимкнути зранку будильник, коли він дзвонить, а сідати на ліжку і вмикати бадьору музику. Організм з часом до всього сам звикне, от тільки варто розробити план на випадок, коли буде дуже погано і є ризик зірватися: чим тоді підняти собі настрій і який є компроміс?

Читайте, працюйте, мисліть позитивно та будьте здорові!

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що співачка Tayanna організує онлайн-концерт. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книги #мотивація #робота #карантин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...