Якісна питна вода: поради експерта щодо фільтрації та застосування очисних систем

Якісна питна вода: поради експерта щодо фільтрації та застосування очисних систем, Соломія Ярова

З розвитком власних господарств та власних будинків постало питання з забезпечення їх водою. У разі технічних ускладнень і неможливості підвести до господарства муніципальні водні комунікації, власники самотужки облаштовують колодязі і свердловини. Наразі вони отримують воду, але якість води не завжди задовольняє їхні вимоги та потреби. 

З питанням як очищувати воду з криниць та свердловин ми звернулися до фахівця зі встановлення і обслуговування фільтрів, керівника компанії "AKVIUS" Сергія Ковцуна.

На вибір фільтра для очистки води найбільше впливають її склад і рівень забрудненості та технічні умови споживання

Як відомо вода з колодязя чи свердловини далеко не завжди відповідає стандартам якості, вона може бути забрудненою і шкодити здоров’ю людини, - розповідає Сергій Ковцун.

Якою б не була глибина криниці або свердловини, вода в ній може містити надлишкову кількість солей твердості, заліза, нітратів, нітритів, пестицидів, органічних домішок у поєднанні із чисельними вірусами й бактеріями. Такий "букет" речовин може негативно позначитися на стані людського організму. І важливо також зауважити, що від неякісної води швидше виходить з ладу побутова техніка у наших оселях.

Вирішити такі проблеми просто, дешево та  якісно допоможе процес доочистки води у домашніх умовах при допомозі побутових фільтрів. Тому при виборі фільтра важливо враховувати два головні аспекти. По-перше, необхідно зробити аналіз води, який покаже її склад та рівень забрудненості. Ці дії допоможуть спеціалістам визначити, з чим саме фільтру доведеться справлятися. По-друге, варто розрахувати навантаження на систему фільтрації. А саме – яка кількість людей буде споживати цю воду, скільки у помешканні є краніввідбору води. Також наш фахівець повинен володіти інформацією про призначення води, яка необхідна клієнту, тобто питна, технічна чи обидва види. Лише з’ясувавши якість води за проведеним аналізом та технічними умовами, ми приймаємо рішення про підбір і застосування певного комплексу фільтрів.

Встановлювати окремі фільтри на питну і технічну воду є економічно обгрунтованим рішенням.

З економічної точки зору наш експерт радить розділити воду на питну і технічну, це доцільніше і фінансово дешевше.

Фахівці компанії встановлюють технічні фільтри на вході у будинок. Такі фільтри очищують воду від механічних домішок (пісок, глина, окалина), пом’якшують накип, котрий формується на нагрівальних пристроях, кранах, унітазах. Вони також прибирають надлишки заліза (вода забарвлена в рудий колір, підвищена каламутність, не приємний запах), а далі - розподіляють уже підготовлену воду для всіх пристроїв. Очищена вода подається у кожен встановлений у будинку змішувач, нагрівальний пристрій (котел, душова, бойлер тощо) чи пральну й посудомийну машини. 

Окремо встановлюється питний фільтр (переважно зворотній осмос) під мийкою на кухні, який доочищує воду до стандарту "вода питна столова".

Сергій Ковцун наголошує, що усю воду, яка потрапляє в будинок чи квартиру, можна довести до стану високоякісної питної. Проте 99% такої води все одно зливатиметься у каналізацію.

До прикладу, у сім’ї із 4 людей на добу використовується 10-15 л питної води, натомість технічної - 700-800 л. Собівартість питної води, отриманої через зворотній осмос складає приблизно 20 коп. за літр, а технічної води із загального фільтра - від 0,02 коп. за літр. Тому виникає логічне запитання, для чого платити більше? У таких випадках наші фахівці можуть завдяки спеціалізованим системам довести усю воду у помешканні до стандарту питної. Звісно, що це дорого, як і через вартість обладнання, так і його обслуговування. Проте такі потужності у нас є і за побажанням клієнтів вони можуть бути встановлені.

Зворотньоосмотична технологія очищення колодязної води є однією з найкращих

Під час очистки криничної води важливо застосовувати дієві технології фільтрації, які б служили довго і мали відповідний ефект, - зазначає Сергій Ковцун.

Криничну чи свердловинну воду можна очистити проточними фільтрами. Проте є один вагомий аргумент - ресурс таких фільтрів незначний, а їх обслуговування є дорожчим, бо потребують частого обслуговування. Зауважу, що проточні системи здатні накопичувати в своєму об’ємі хімічні сполуки (нітрати, нітрити), органічні забрудники, які у концетрованому вигляді мають здатність потрапляти до питної води при не своєчасному обслуговуванні! Зважаючи на це наразі кращої технології за зворотньоосмотичну для криничної води немає.

Фільтр зворотній осмос - це комплекс фільтруючих елементів для очищення води. Найголовнішим елементом якого є напівпроникна мембрана з порами 10¹м (1 Å = 0,1 нм = 100 пм; 10000 Å = 1 мкм). Коли рідина проходить через тонку плівкову мембрану, відбувається її очищення на молекулярному рівні: усі віруси, бактерії, хімічні сполуки, газоподібні домішки залишаються на поверхні мембрани й одночасно скидаються у каналізацію (вона сама себе миє). За рахунок цього мембранний елемент на криничній воді може служити 1,5-2 роки, а на міській - 3-5 років. Звісно, що все залежить від того, якою є якість води та скільки її використовується у помешканні.

У нас також є можливість дообладнати такі комплекси мінералізатором, біоструктуратором (відновлення біологічних і фізичних властивостей води, що були втрачені при її очистці), УФ-лампою (для підвищення антибактеріального ефекту) і насосом для підвищення тиску. Саме ця технологія має усі потужності для відфільтровування нітратів і нітритів, вірусів, шкідливих бактерії, що потрапляють у криничну воду.

Осмос вважається найдосконалішою системою очистки води при збереженні її природної користі для людини

Коли мова йде про фільтр осмос, то на сьогодні він залишається найбільш досконалою системою очистки води для подальшого споживання людиною, - наголошує наш експерт.

Побутує думка, що застосування такої очисної технології вилучає з води всі необхідні для життєдіяльності людського організму компоненти. Думка існує, проте вона не є обґрунтованою. Адже головне завдання осмосу - не допустити потрапляння в організм людини небажаних домішок, бактерій та інших мікроорганізмів. Ці системи різняться за конструкціями і за напрямками роботи. До прикладу, якщо відбувається очищення колодязної чи свердловинної води на 90%, то 10%, які залишаються, будуть дорівнювати стану «вода столова питна». Коли встановлений загальний фільтр, котрий чистить воду на весь будинок, він її пом’якшує від надмірної кількості мікроелементів, а потім зворотньоосмотична система ще раз чистить воду, то зрозуміло, що вода матиме дуже збіднений склад на мікроелементи. Тоді бажано встановити мінералізатор. Його ми можемо запропонувати клієнту, беручи до уваги його потреби у споживанні води. Одні люблять пити сиру воду, а інші - ні, використовуючи для приготування чаю, кави чи компотів. Навантажувати людину зайвим пристроєм немає необхідності. Усі ці питання наші спеціалісти вирішують, зважаючи на потреби кожного окремого клієнта.

"На всі фільтри, котрі встановлює наша компанія, ми надаємо рік гарантії, - наголошує власник "AKVIUS". - Якщо протягом року ламаються комплектуючі, то згідно гарантійного зобов’язання їх відновлення відбувається нашим коштом, крім розхідних матеріалів. Вже після закінчення гарантійного терміну клієнт платить за потрібну деталь, а ми її встановлюємо. На терміни використання і обслуговування фільтра впливатимуть умови застосування та кількість води, яку він спроможний буде очистити. Також ми намагаємося зробити мінімальним втручання користувача в обладнання", - підсумовує Сергій Ковцун.

Встановлення зворотньоосмотичних систем в радіусі 30 км від Чернівців - БЕЗКОШТОВНО!

Детальнішу інформацію можна отримати в магазинах компанії "AKVIUS" за адресами: 

м. Чернівці, просп. Незалежності, 94, вул. Південно-Кільцева, 31

Телефонувати можна за номерами: +380509206740, +380502882456, +380968591150 або ж писати на електронну адресу: e-mail: [email protected] 

Сайт компанії: www.akvius.cv.ua

фільтри для води фільтри Чернівці очистка колодязів фільтр для криничної води
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

місцеві вибори
Вже встановлені результати виборів депутатів 64 місцевих рад та 84 сільських, селищних і міських голів, пише 0372.ua. з посиланням на сайт ЦВК. За інформацією, яка надійшла до Секретаріату Центральної виборчої комісії від територіальних виборчих комісій та розміщена на офіційному вебсайті ЦВК, станом на 30 жовтня 2020 року встановлено результати місцевих виборів з виборів депутатів 64 місцевих рад (8 – міських, 15 – селищних, 41 – сільської) у 23 регіонах....
пригоди
На Буковині прикордонники Чернівецького загону затримали двох іноземців, які на велосипедах намагалися порушити україно-румунський кордон поза пунктом пропуску, пише 0372.ua. Двох «горе-велосипедистів» прикордонники відділу «Герца» затримали вчора, 30 жовтня, неподалік пункту пропуску «Дяківці», який вже певний час не функціонує у зв’язку з реконструкцією. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернівецького прикордонного загону. Нагадаємо, ми писали ран...
нагорода
Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня відзначено громадську активістку Марію Нікітіну, пише 0372.ua. Указом Президента України орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено Марію Нікітіну заступницю голови громадської організації "Чернівецьке об’єднання "Захист". Про цейдеться на офіційній Фейсбук-сторінці Чернівецької ОДА. Нагадаємо, ми писали раніше, що Франція відновила режим карантину: жодних особистих зв'язків та штрафи за порушення Зауважимо, що Орден кн...
пригоди
Поліція Охтирщини Сумської області встановлює обставини загибелі «мисливця» за металом. На місці загибелі чоловіка знайшли металошукач, пише 0372.ua.  Невідомого чоловіка з травмами ніг випадково знайшли двоє трактористів, що виїхали на обробку полів. Вони відразу сповістили про «знахідку» медиків та поліцейських. Про це йдеться у повідомленні поліції Сумської області у Фейсбук. Нагадаємо, ми писали раніше: Моторошна ДТП у центрі Києва: потрощені автівки,...
ДТП
На Путильщині та в Кельменецькому районі сталися дві ДТП. Під час яких травмувалися пішоходи. За вказаними фактами поліція розпочала кримінальні провадження, пише 0372.ua. До поліції надійшло повідомлення, що в Путилі сталася дорожньо-транспортна пригода з потерпілими. Про це йдеться на офіційному порталі поліції Чернівецької області. Нагадаємо, ми писали раніше: Руйнівний землетрус у Туреччині: кількість постраждалих та жертв зростає (ВІДЕО) Повідомляєтьс...
кіно
Помер всесвітньо відомий шотландський актор Шон Коннері, пише 0372.ua. У серпні акторові, який найбільшу популярність отримав завдяки ролі Джеймса Бонда, виповнилося 90 років. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на агенство ВВС. Нагадаємо, ми писали раніше, що На Буковині летальність від COVID-19 стрімко зростає Як зазначається, його акторська кар'єра тривала десятиліття, серед численних нагород Коннері - премія "Оскар", дві нагороди BAFTA і три "Золо...
коронавірус
За минулу добу у Чернівецькій області зафіксовано вісім летальних випадків, пише 0372.ua з посиланням на сайт Чернівецької ОДА. У Чернівецькій обласній лікарні зареєстовано смерть чоловіка 1949 р. н., жителя обласного центру. Коронавірус у нього підтверджено. Мав двобічну вірусно-бактеріальну тотальну пневмонію, ішемію, дифузний кардіосклероз, цукровий діабет. Нагадуємо, ми писали раніше, що На Буковині добовий приріст нових випадків COVID-19 перевищує т...
коронавірус
Впродовж попередньої доби до буковинських лікарень госпіталізували 133 осіб з підозрою чи підтверженим коронавірусом, пише 0372.ua. За минулу добу, 30 жовтня, на Буковині зафіксовано 385 нових випадків зараження коронавірусом. Як повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА, географія поширення випадків виглядає наступним чином: Чернівці +210 Сокирянський район +43 Сторожинецький район +39 Нагадаємо, ми писали раніше про Сумнівний рекорд: в Україні за добу виявл...
рецепти
М'ясні страви полюбляють і дорослі, і малі. А якщо страва ще й виглядає цікаво та оригінально, ваш кулінарний шедевр оцінять уся родина, пише 0372.ua. Спробуйте створити курячий рулет з чорносливом та мандарином. Детальний рецепт курячого рулету з чорносливом та мандарином від програми "Все буде добре" читайте в матеріалі. Нагадаємо, ми публікували раніше: Ледачі пельмені: коли швидко, оригінально та неймовірно смачно Курячий рулет з чорносливом та мандари...