Новини компаній
10:11, 14 квітня 2020 р.
Якісна питна вода: поради експерта щодо фільтрації та застосування очисних систем
Новини компаній
З розвитком власних господарств та власних будинків постало питання з забезпечення їх водою. У разі технічних ускладнень і неможливості підвести до господарства муніципальні водні комунікації, власники самотужки облаштовують колодязі і свердловини. Наразі вони отримують воду, але якість води не завжди задовольняє їхні вимоги та потреби.
З питанням як очищувати воду з криниць та свердловин ми звернулися до фахівця зі встановлення і обслуговування фільтрів, керівника компанії "AKVIUS" Сергія Ковцуна.
На вибір фільтра для очистки води найбільше впливають її склад і рівень забрудненості та технічні умови споживання
Як відомо вода з колодязя чи свердловини далеко не завжди відповідає стандартам якості, вона може бути забрудненою і шкодити здоров’ю людини, - розповідає Сергій Ковцун.
Якою б не була глибина криниці або свердловини, вода в ній може містити надлишкову кількість солей твердості, заліза, нітратів, нітритів, пестицидів, органічних домішок у поєднанні із чисельними вірусами й бактеріями. Такий "букет" речовин може негативно позначитися на стані людського організму. І важливо також зауважити, що від неякісної води швидше виходить з ладу побутова техніка у наших оселях.
Вирішити такі проблеми просто, дешево та якісно допоможе процес доочистки води у домашніх умовах при допомозі побутових фільтрів. Тому при виборі фільтра важливо враховувати два головні аспекти. По-перше, необхідно зробити аналіз води, який покаже її склад та рівень забрудненості. Ці дії допоможуть спеціалістам визначити, з чим саме фільтру доведеться справлятися. По-друге, варто розрахувати навантаження на систему фільтрації. А саме – яка кількість людей буде споживати цю воду, скільки у помешканні є краніввідбору води. Також наш фахівець повинен володіти інформацією про призначення води, яка необхідна клієнту, тобто питна, технічна чи обидва види. Лише з’ясувавши якість води за проведеним аналізом та технічними умовами, ми приймаємо рішення про підбір і застосування певного комплексу фільтрів.
Встановлювати окремі фільтри на питну і технічну воду є економічно обгрунтованим рішенням.
З економічної точки зору наш експерт радить розділити воду на питну і технічну, це доцільніше і фінансово дешевше.
Фахівці компанії встановлюють технічні фільтри на вході у будинок. Такі фільтри очищують воду від механічних домішок (пісок, глина, окалина), пом’якшують накип, котрий формується на нагрівальних пристроях, кранах, унітазах. Вони також прибирають надлишки заліза (вода забарвлена в рудий колір, підвищена каламутність, не приємний запах), а далі - розподіляють уже підготовлену воду для всіх пристроїв. Очищена вода подається у кожен встановлений у будинку змішувач, нагрівальний пристрій (котел, душова, бойлер тощо) чи пральну й посудомийну машини.
Окремо встановлюється питний фільтр (переважно зворотній осмос) під мийкою на кухні, який доочищує воду до стандарту "вода питна столова".
Сергій Ковцун наголошує, що усю воду, яка потрапляє в будинок чи квартиру, можна довести до стану високоякісної питної. Проте 99% такої води все одно зливатиметься у каналізацію.
До прикладу, у сім’ї із 4 людей на добу використовується 10-15 л питної води, натомість технічної - 700-800 л. Собівартість питної води, отриманої через зворотній осмос складає приблизно 20 коп. за літр, а технічної води із загального фільтра - від 0,02 коп. за літр. Тому виникає логічне запитання, для чого платити більше? У таких випадках наші фахівці можуть завдяки спеціалізованим системам довести усю воду у помешканні до стандарту питної. Звісно, що це дорого, як і через вартість обладнання, так і його обслуговування. Проте такі потужності у нас є і за побажанням клієнтів вони можуть бути встановлені.
Зворотньоосмотична технологія очищення колодязної води є однією з найкращих
Під час очистки криничної води важливо застосовувати дієві технології фільтрації, які б служили довго і мали відповідний ефект, - зазначає Сергій Ковцун.
Криничну чи свердловинну воду можна очистити проточними фільтрами. Проте є один вагомий аргумент - ресурс таких фільтрів незначний, а їх обслуговування є дорожчим, бо потребують частого обслуговування. Зауважу, що проточні системи здатні накопичувати в своєму об’ємі хімічні сполуки (нітрати, нітрити), органічні забрудники, які у концетрованому вигляді мають здатність потрапляти до питної води при не своєчасному обслуговуванні! Зважаючи на це наразі кращої технології за зворотньоосмотичну для криничної води немає.
Фільтр зворотній осмос - це комплекс фільтруючих елементів для очищення води. Найголовнішим елементом якого є напівпроникна мембрана з порами 10⁻¹⁰м (1 Å = 0,1 нм = 100 пм; 10000 Å = 1 мкм). Коли рідина проходить через тонку плівкову мембрану, відбувається її очищення на молекулярному рівні: усі віруси, бактерії, хімічні сполуки, газоподібні домішки залишаються на поверхні мембрани й одночасно скидаються у каналізацію (вона сама себе миє). За рахунок цього мембранний елемент на криничній воді може служити 1,5-2 роки, а на міській - 3-5 років. Звісно, що все залежить від того, якою є якість води та скільки її використовується у помешканні.
У нас також є можливість дообладнати такі комплекси мінералізатором, біоструктуратором (відновлення біологічних і фізичних властивостей води, що були втрачені при її очистці), УФ-лампою (для підвищення антибактеріального ефекту) і насосом для підвищення тиску. Саме ця технологія має усі потужності для відфільтровування нітратів і нітритів, вірусів, шкідливих бактерії, що потрапляють у криничну воду.
Осмос вважається найдосконалішою системою очистки води при збереженні її природної користі для людини
Коли мова йде про фільтр осмос, то на сьогодні він залишається найбільш досконалою системою очистки води для подальшого споживання людиною, - наголошує наш експерт.
Побутує думка, що застосування такої очисної технології вилучає з води всі необхідні для життєдіяльності людського організму компоненти. Думка існує, проте вона не є обґрунтованою. Адже головне завдання осмосу - не допустити потрапляння в організм людини небажаних домішок, бактерій та інших мікроорганізмів. Ці системи різняться за конструкціями і за напрямками роботи. До прикладу, якщо відбувається очищення колодязної чи свердловинної води на 90%, то 10%, які залишаються, будуть дорівнювати стану «вода столова питна». Коли встановлений загальний фільтр, котрий чистить воду на весь будинок, він її пом’якшує від надмірної кількості мікроелементів, а потім зворотньоосмотична система ще раз чистить воду, то зрозуміло, що вода матиме дуже збіднений склад на мікроелементи. Тоді бажано встановити мінералізатор. Його ми можемо запропонувати клієнту, беручи до уваги його потреби у споживанні води. Одні люблять пити сиру воду, а інші - ні, використовуючи для приготування чаю, кави чи компотів. Навантажувати людину зайвим пристроєм немає необхідності. Усі ці питання наші спеціалісти вирішують, зважаючи на потреби кожного окремого клієнта.
"На всі фільтри, котрі встановлює наша компанія, ми надаємо рік гарантії, - наголошує власник "AKVIUS". - Якщо протягом року ламаються комплектуючі, то згідно гарантійного зобов’язання їх відновлення відбувається нашим коштом, крім розхідних матеріалів. Вже після закінчення гарантійного терміну клієнт платить за потрібну деталь, а ми її встановлюємо. На терміни використання і обслуговування фільтра впливатимуть умови застосування та кількість води, яку він спроможний буде очистити. Також ми намагаємося зробити мінімальним втручання користувача в обладнання", - підсумовує Сергій Ковцун.
Встановлення зворотньоосмотичних систем в радіусі 30 км від Чернівців - БЕЗКОШТОВНО!
Детальнішу інформацію можна отримати в магазинах компанії "AKVIUS" за адресами:
м. Чернівці, просп. Незалежності, 94, вул. Південно-Кільцева, 31
Телефонувати можна за номерами: +380509206740, +380502882456, +380968591150 або ж писати на електронну адресу: e-mail: [email protected]
Сайт компанії: www.akvius.cv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:10
17:30
Вчора
13:32
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі