фото ілюстративне
85 % українців не мають наміру йти на великдень до церкви, причому більшість українців підтримують можливе посилення карантинних заходів на час пасхальних і травневих свят.
Такі настрої українців зафіксували експерти Соціологічної групи "Рейтинг", провівши протягом 10-12 квітня 2020 року всеукраїнське соціологічне опитування. Результати проведеного опитування "Україна на карантині: моніторинг суспільних настроїв" продемонстрували, що:
- 61% опитаних вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з коронавірусом оптимальними. 17% стверджують, що вони є занадто м’якими. 15% переконані, що заходи є надто жорсткими. За останні два тижні зменшилася кількість тих, хто вважає заходи надто м’якими (з 28 до 17%), водночас зросла кількість тих, хто вважає їх надто жорсткими (з 7 до 15%).
- Майже 70% вважають запроваджений карантин ефективним, чверть - дають протилежні оцінки.
- 80% опитаних підтримують можливе посилення карантинних заходів на час Великодніх свят, 75% - на час травневих свят. Стосовно обмежень під час Великодня більше тих, хто проти цієї ініціативи, серед віруючих УПЦ (МП) та атеїстів.
- Опитані частіше слідкують за новинами про ситуацію про коронавірус, аніж за новинами про політику (72% проти 43%).
- 85% зазначили, що не планують йти на Великдень до церкви (ще у березні ц.р. на початку карантину таких було лише 21%). Мають намір піти на Богослужіння - 4%, просто посвятити Пасхальний кошик - 7% (у березні ц.р. - 39% та 35% відповідно). Найбільше тих, хто хоче взяти безпосередню особисту участь у Великодніх літургіях та посвятах пасок, серед мешканців Заходу, селян, віруючих УПЦ (МП) та УГКЦ.
- 64% планують дивитися онлайн-трансляції Богослужінь на Великдень, 31% – не планують. Відносно більше тих, хто має намір переглядати служби, серед мешканців Заходу, селян, найстарших опитаних, жінок, віруючих УГКЦ.
- Дві третини опитаних відповідальність на запровадження додаткових карантинних заходів на час Великодніх свят покладають на органи влади (38% - на місцеву владу, 34% - на центральну). Лише 11% вважають, що посиленнями обмежень повинні займатися представники церков.
- 55% опитаних не мають наміру піти на кладовища на поминальні дні. Водночас, 8% - хочуть піти в день, коли церква даватиме там службу, а 32% зазначили, що підуть на кладовища не на свята, а в інші дні, коли там не буде людей. Найбільше останніх серед найстарших опитаних, мешканців Заходу та Півдня, селян, чоловіків, віруючих УПЦ (МП) та УГКЦ.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні кількість інфікованих від коронавірусу зростає. Прочитати про це можна ТУТ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі