• Головна
  • Для бібліотек Буковини придбали 200 примірників роману Марії Матіос «Букова земля»
14:55, 24 квітня 2020 р.

Для бібліотек Буковини придбали 200 примірників роману Марії Матіос «Букова земля»

Для бібліотек Буковини придбали 200 примірників роману Марії Матіос «Букова земля»

Вчора, 23 квітня, світ відзначав Всесвітній день книги та авторського права. Засноване у квітні 1995 року Генеральною конференцією ЮНЕСКО, нині це свято відзначають у 190 країнах світу.

Його ідея та головна мета – вшанувати книгу, привернути увагу до книги та всіх, хто причетний до її творення: письменників, видавців, бібліотекарів, науковців. Окрім інших заходів, спрямованих на популяризацію книги, у всьому світі в цей день купують, читають, дарують книги. Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації радо долучилося до відзначення цього чудового свята, повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.

В рамках Регіональної програми розвитку культури на 2020-2022 роки, для бібліотек Чернівецької області було придбано 200 примірників роману «Букова земля» знаної української письменниці, лауреатки Шевченківської премії (2005 року) Марії Матіос. 

За словами авторки роману-панорами (так означила жанр твору письменниця), «Букова земля» – це  класичний історичний роман у двох книгах, з багатьма сюжетними лініями, персонажі яких переплетені між собою так, як переплітаються в землі коріння старих дерев. Це історії п’яти родин завдовжки у 225 років. Це часткова розповідь про європейську історію крізь призму історії Буковини. Це майже тисяча сторінок тексту, 1,5 кг ваги, 9 років роботи в австрійських та українських державних архівах, архівах спецслужб та прискіпливе вивчення всіх можливих письмових джерел, зокрема, величезна бібліотека буковинських авторів-істориків.

«Букова земля» – це 550 персонажів. Поміж них чимало історичних постатей, життя яких художньо ніколи ніким не осмислювалося через ідеологічні табу чи лінощі дослідників, як то, скажімо, династія буковинських політиків Васильків чи німецького консула Шельгорна. «Думаю, що «Буковою землею» я зробила ще одну спробу зазирнути в безодні української історії і сподіваюся, що у мого читача вистачить терпіння і допитливості сторінка за сторінкою пройти разом із моїми персонажами ці круті стежки реальних і вигаданих подій, густо пересипаних правдивими архівними документами», – розповіла Марія Матіос у інтерв’ю  інформагентству UNN.

В Управлінні культури запевнили, що працівники бібліотек допоможуть цій книзі дістатися до кожного читача, який цікавиться українською і загальноєвропейською історією, шанує чи опановує високохудожнє літературне слово.

Карантин – вдалий час для уважного, осмисленого читання високохудожньої, глибокої літератури, зразком якої є «Букова земля» Марії Матіос.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні зафіксовано 7647 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#матіос #бібліотека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...