• Головна
  • Наше серцебиття впливає на сприйняття нами світу навколо - про дослідження буковинцям
фото
17:52, 3 травня 2020 р.

Наше серцебиття впливає на сприйняття нами світу навколо - про дослідження буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Під час скорочення м’язів серця органи відчуття людини дещо притуплюються, через що менш чітким стає і сприйняття нею навколишнього світу.
Про це пише hromadske, посилаючись на спільне дослідження німецьких, польських і російських учених, оприлюднене в науковому виданні PNAS.
Учені провели експеримент, у якому досліджували реакцію людини на зовнішні подразники залежно від того, скорочувалися чи розслаблялися м’язи серця. Скорочення м’язів серця, коли воно "прокачує" кров про серцево-судинній системі, має назву систола. Натомість процес розслаблення м’язів серця має назву діастола.
У дослідженні взяли участь 37 волонтерів, які отримували незначні електричні розряди через електроди, під’єднані до їхніх пальців. Їх просили повідомляти про миті, коли вони відчували розряд. Водночас дослідники відстежували активність мозку й серця учасників експерименту.
З’ясувалося, що чим більше люди відчували серцебиття, тим менш сприйнятливими вони були до електричних розрядів, яким їх піддавали. При цьому ефект був сильнішим у людей із більш стабільним серцебиттям.
Як пояснюють дослідники, таку зміну сприйняття залежно від серцебиття можна пояснити зміною частоти специфічних маркерів - потенціалів, викликаних соматосенсорним (тобто таким, що стосується сприйняття подразнення всім організмом - ред.) подразненням. Під час систоли один із таких маркерів стає менш активним, тому на фізіологічному рівні людині здається, що вона сприймає світ менш яскраво.
Відповідно до гіпотези, якою оперували автори дослідження, така зміна сприйняття необхідна людському організму, аби він надмірно не реагував на пульс.
"Ці повторювані серцеві коливання мозок обробляє як передбачувані події й послаблює їхню значущість, аби зменшити можливість того, щоб такі самогенеровані сигнали помилково не сприймалися як зовнішні стимули", - пояснюють дослідники.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, яким має бути інтернет-етикет на карантині та після нього. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram

#дослідження #серцебиття #навколишній світ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...