• Головна
  • Які пільги та соціальні гарантії передбачає законодавство для ветеранів війни - важливе буковинцям
12:01, 6 травня 2020 р.

Які пільги та соціальні гарантії передбачає законодавство для ветеранів війни - важливе буковинцям

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Українське законодавство передбачає ряд соціальних гарантій для ветеранів війни задля створення належних умов для підтримання їх здоров’я, соціальної та правової захищеності. Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» вказує, що ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на територіях інших держав.

До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни. Дія вказаного закону поширюється також і на членів сімей ветеранів війни. У відділі "Чернівецьке бюро правової допомоги" Чернівецького МЦ з надання БВПД назвали перелік пільг та соціальних гарантій для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Згідно з цим законом, учасники бойових дій володіють такими пільгами:

●Безоплатне одержання ліків за рецептом лікаря, першочергове зубопротезування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням або компенсація його вартості, щорічне медичне обстеження і диспансеризація, першочергова госпіталізація та обслуговування в лікувально-профілактичних закладах.

●75-процентна знижка плати за користування житлом та плати за комунальні послуги в межах середніх норм споживання та закріпленої опалювальної площі (21 кв.м. на кожну особу та додатково 10.5 кв. м. на сім’ю, а для сімей, що складаються з непрацездатних осіб – подвійний розмір нормативу на особу та сім’ю).

●Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка.

●Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи, переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників та на працевлаштування при ліквідації підприємства.

●Використання чергової щорічної відпустки у зручний час та надання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 днів на рік.

●Першочергове забезпечення житловою площею та відведення земельних ділянок.

●Підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти учасниками бойових дій та їх дітьми.

Особам з інвалідністю внаслідок війни надаються такі пільги:

1.Безоплатне одержання ліків за рецептом лікаря, першочергове зубопротезування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням або компенсація його вартості, щорічне медичне обстеження і диспансеризація, першочергова госпіталізація та обслуговування в лікувально-профілактичних закладах з числа першочерговиків.

2.100% знижка на користування житлом в межах норм та 100% знижка плати за користування комунальними послугами (площа при розрахунку плати на опалення – 21 кв.м. опалювальної площі на особу та додатково 10.5 кв.м. на сім’ю, а для сімей, що складаються з непрацездатних осіб – подвійний розмір нормативу на особу та сім’ю).      

3.Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, це право поширюється і на осіб, які супроводжують особу з інвалідністю І групи.

4.Першочерговий капітальний і поточний ремонт власних будинків та квартир.

5.Першочергове працевлаштування відповідно до висновків МСЕК, переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників із змінами в організації виробництва та праці, виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середнього заробітку незалежно від стажу, використання щорічної відпустки у зручний час та надання додаткової відпустки строком 14 днів щороку.

6.Першочергове забезпечення житлом протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, одержання позик на будівництво житла або його капітального ремонту.

7.Першочергове забезпечення автомобілем та звільнення від сплати за оренду нежитлового приміщення, яке використовується як гараж.

8.Право на державно-цільову підтримку для здобуття освіти особам з інвалідністю внаслідок війни та їх дітей. Учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни щорічно до 5 травня виплачується разова грошова допомога.

Також учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, які керують транспортними засобами, звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. У разі, якщо такі особи стали учасником ДТП, то відшкодування збитків проводить Моторно-транспортне Бюро України.

Даний список пільг та гарантій не є вичерпним, і у разі виникнення питань, ви можете безкоштовно звернутись по допомогу до фахівців Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1, тел.: (0 372) 51-36-12.

Звернутися по допомогу до фахівців Чернівецького бюро правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Підкови, 2. Телефон: (0372)56 - 25 - 85.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103​ (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що сьогодні в Україні відзначають День піхоти. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ветерани #пільги
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...