• Головна
  • За гальмування виплат надбавок медикам будуть кадрові зміни - Степанов: важливе буковинцям
фото
11:07, 9 травня 2020 р.

За гальмування виплат надбавок медикам будуть кадрові зміни - Степанов: важливе буковинцям

фото
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що буде наполягати на ухваленні рішень кадрового характеру щодо осіб, котрі гальмують виплати надбавок медикам у 300%, які працюють з хворими на COVID-19.

Про це він заявив на брифінгу в суботу, 9 травня, повідомляє Укрінформ.

Я можу запевнити всіх наших медичних працівників, що, по-перше, ця ситуація буде доведена до кінця і всі без виключення медичні працівники, які повинні були отримати цю доплату, вони її отримають. По-друге, ця ситуація перебуває на контролі Президента України і уряду, і ми, як Міністерство охорони здоров’я, виконуємо цей контроль безпосередньою комунікацією з нашими областями. Я буду доповідати відповідно і Прем’єр-міністру, і Президенту України по цій ситуації. Я буду наполягати на прийнятті відповідних управлінських рішень, в тому числі - кадрового характеру, бо я не розумію, хто надавав право, вибачте, просто знущатися над нашими медичними працівниками, над нашими медиками, які працювали і працюють з хворими на COVID-19, - підкреслив Степанов.

Інформуючи про виплати 300% надбавки медикам, котрі працювали COVID-19 у березні, він запевнив, що зі свого боку уряд і Міністерство охорони здоров’я "виконали всі без виключення свої обіцянки в повному обсязі ще в термін до 15 квітня".

Яким чином це відбулося? Тобто ми знайшли джерело коштів. Це джерело було медична субвенція, яка була в повному обсязі - 905 млн грн, була перерахована в регіони. Це перше. Друге: ми визначили, яка кількість коштів необхідна з цієї медичної субвенції в розрізі кожного регіону, виходячи з кількості захворілих, яка була в березні місяці, виходячи з кількості медичних працівників по кожній області, по кожному медичному закладу, які працювали з хворими на COVID-19 , ми визначили таким чином загальну суму коштів, яка була необхідна. Вона складала 181 млн грн, - зауважив Степанов.

Міністр наголосив, що сума коштів, котра була перерахована в регіони, повністю покривала потреби на виплату цих 300% надбавки.

"Спираючись на свій досвід роботи керівником області протягом 2 років, я можу вам сказати, що після отримання коштів на виплату заробітної плати, а механізм чітко встановлений державою, це максимальний термін - максимум тиждень. У нас вже відбувається якийсь квест, коли ми шукаємо, чому саме не були виплачені кошти нашим медичним працівникам", - сказав міністр.

Він зауважив, що МОЗ взяло на себе невластиву йому функцію контролю в розрізі кожного медичного працівника: виплачено йому кошти, чи не виплачено.

Степанов нагадав, що на цьому тижні він провів нараду з керівниками департаментів охорони здоров’я , на якій були присутні й заступники голів обласних державних адміністрацій.

За його словами, на нараді було поставлено завдання прозвітувати до кінця дня, п’ятниці 8 травня, про виплати медикам 300% надбавок.

Міністр наголосив, що Дніпропетровська, Київська та Херсонська області взагалі не відзвітувалися, а до звітів деяких областей, котрі надали дані, є питання.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що уряд оприлюднив постанову про послаблення карантину. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виплати надбавок #медики #Степанов #МОЗ України
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...