• Головна
  • Аліменти на батьків: пояснили, коли буковинці мають забезпечувати непрацездатних батьків
12:23, 13 травня 2020 р.

Аліменти на батьків: пояснили, коли буковинці мають забезпечувати непрацездатних батьків

Аліменти на батьків: пояснили, коли буковинці мають забезпечувати непрацездатних батьків

Відділ "Чернівецьке бюро правової допомоги Чернівецького МЦ з надання БВПД інформує про обов’язок дітей утримувати батьків.

Згідно з сімейним законодавством України, сім’я – первинний та основний осередок суспільства. Для всіх є загальновідомим факт обов’язку батьків виховувати та утримувати дітей, однак нагадаємо буковинцям про зворотність цього обов'язку – утримання непрацездатних батьків повнолітніми дітьми.

Які підстави для виникнення обов’язку утримувати батьків?

Відповідно до ст.202 Сімейного кодексу України, такий обов’язок виникає у повнолітніх дітей (які досягли 18-річного віку) відносно батьків, які втратили працездатність (особи, які досягли пенсійного віку або є особами з інвалідністю) та потребують матеріальної допомоги. Окрім сплати аліментів, діти зобов’язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, немічністю або інвалідністю.

Яким чином встановлюються аліменти на непрацездатних батьків?

Аліменти на батьків встановлюються судом, які визначаються у твердій грошовій сумі і (або) у частці від доходу, із обов’язковим урахуванням матеріального та сімейного стану сторін – батьків та дітей. Позов може пред’являтись як до однієї дитини, так і кількох.

Чи можливі випадки звільнення дітей від обов’язку утримувати батьків?

Стаття 204 Сімейного кодексу України надає перелік підстав звільнення від такого обов’язку. Суд звільняє дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, якщо судом буде встановлено, що батьки ухилялись від виконання батьківських обов’язків, а саме: батько або мати не сплачували аліменти по утриманні дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму встановлених платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про призначення аліментів на батьків.

Факт такої заборгованості підтверджується довідкою, виданої органами державної виконавчої служби. У виняткових випадках суд може присудити з сина або дочки аліменти, але на строк не більше трьох років.

За більш детальною інформацією ви можете безкоштовно звернутись до фахівців Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1, тел.: (0 372) 51-36-12. Звернутися по допомогу до фахівців Чернівецького бюро правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Підкови, 2. Телефон: (0372)56 - 25 - 85.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103​ (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні зафіксовано 16425 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аліменти #батьки
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...