• Головна
  • Що думають експерти в регіонах про 1-й рік Президента Зеленського: опитування буковинцям
фото
16:00, 21 травня 2020 р.

Що думають експерти в регіонах про 1-й рік Президента Зеленського: опитування буковинцям

фото
фото ілюстративні

фото ілюстративні

Основними досягненнями Президента Зеленського за рік керування країною є ухвалення Закону про землю, звільнення українських полонених та створення монобільшості. Проте кадрова політика стала провальною, що тягне за собою промахи в інших сферах.

Про це свідчать результати опитування регіональних журналістів та експертів, яке провів Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва з 8 по 15 травня 2020 року. Всього було опитано 77 журналістів, політичних експертів та громадських активістів із різних регіонів України.

Опитані регіональні експерти порівняно низько оцінили ефективність Володимира Зеленського на посаді Президента України. Так, середня оцінка його діяльності становить лише 3,1 бала за 10 бальною шкалою. Тут думка регіональних журналістів суттєво контрастує з оцінками населення, які оцінюють діяльність Президента Зеленського.

Більш ефективною, на думку опитаних, була взаємодія Президента з парламентом, її оцінено у 4,6 бала. Трохи нижче оцінено взаємодію з урядом – 4,2 бала. Найгірше Президенту вдається кадрова політика - лише 2,1 бала з 10. 

У дослідженні зазначається, що основне досягнення Президента за перший рік діяльності - те, що він зміг домогтися ухвалення закону (хоч і в обмеженому вигляді) про обіг сільськогосподарських земель. Серед досягнень можна також виокремити звільнення українських полонених та формування монобільшості й збереження влади.

Експерти вважають, що провальна кадрова політика поєднує Зеленського з екс-президентом Порошенком.

Цей компонент традиційно називали однією з найбільших проблем п’ятого Президента, нині він так само є найслабшою стороною Зеленського. Крім того, регіональні експерти згадують і провали у зовнішній політиці, як то потрапляння в скандал з імпічментом президента в США, а також розведення військ на Донбасі, незадовільне виконання функцій Головнокомандувача, відсутність поступу боротьби з корупцією, корупційні скандали в оточенні глави держави.

Майже всі респонденти схвалюють рішення Президента підтримати закон, за яким неможливо здійснити повернення Приватбанку колишнім власникам. Абсолютна більшість опитаних підтримує й легалізацію видобутку бурштину і скасування недоторканності народних депутатів. Регіональні журналісти та експерти схвально ставляться до підтримки Зеленським закону про обіг сільськогосподарських земель. Окрім того, здебільшого позитивно було оцінено призначення Руслана Рябошапки Генеральним прокурором України.

Водночас, призначення Ірини Венедіктової Генеральним прокурором України після звільнення Руслана Рябошапки - є рішенням, яке здобуло найнижчу підтримку опитаних. Близько 85% усіх респондентів виступають проти такого призначення. Майже така сама негативна одностайність спостерігається стосовно збереження на посаді міністра МВС Арсена Авакова.

Найбільш виражений консенсус стосовно недоцільності певних рішень спостерігається щодо започаткування прямого діалогу із "ДНР"/"ЛНР", в тому числі через Консультативну раду в рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську; долучення УПЦ (МП) до переговорів з "ДНР/ЛНР"; відновлення водопостачання до Криму та надання Президенту одноосібного права призначати та звільняти керівників НАБУ та ДБР, - як свідчать результати дослідження.

Зауважується, що за рік президентства Зеленського ситуація в областях, де проживають респонденти, у різних сферах здебільшого погіршилась. Щоправда, це погіршення, на думку експертів, недоцільно пов’язувати з діяльністю Президента, а скоріше з масштабною світовою кризою, спричиненою COVID-19 та заходами протидії поширенню захворювання.

І за умов цієї кризи саме волонтери та громадські організації, свідомі громадяни, лікарі та медпрацівники, а також місцева влада, на думку респондентів, доклали найбільше зусиль для стримування епідемії коронавірусу на місцевому рівні. Діяльність центральної влади експерти оцінили менш як вагому.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що сьогодні на Буковині цілодобово чергуватиме санітарний вертоліт для транспортування інфекційних хворих. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!
Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #рік президентства #Зеленський #регіональні експерти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...