• Головна
  • У чернівецькому видавництві вийде книга сучасного швейцарського письменника Арно Каменіша
фото
15:47, 30 травня 2020 р.

У чернівецькому видавництві вийде книга сучасного швейцарського письменника Арно Каменіша

фото
У чернівецькому видавництві вийде книга сучасного швейцарського письменника Арно Каменіша

Найближчими днями у «Видавництві 21» побачить світ роман сучасного швейцарського письменника Арно Каменіша «Сец Нер».

Це перша книга ґраубюнденської трилогії, яку, крім «Сец Неру», складають книги «Позаду вокзалу» та «Усе допито», які вийдуть упродовж червня. Над перекладом працювала Люба-Параскевія Стринадюк. Видання здійснюється за підтримки швейцарської культурної фундації Pro Helvetia.

«Сец Нер» – книга про життя на сурсільванській полонині коло підніжжя гори Сец Нер. Це короткі оповідки про світ ватагів, бовгарів, пастухів. Про їхні полонинські обов’язки та чіткий розподіл праці між ними. Та про найбільший полонинський скарб – будз полонинський. Роман «Сец Нер» можна назвати таким собі полонинським одкровенням, увиразненим телеграфічним стилем автора. Також Арно Каменіш – неперевершений майстер деталі: він будує подію дуже економно, педантично, мінімалістськи, на окремих деталях так майстерно, що йому вдається, наче нічого не сказавши, сказати все і втрапити в «яблучко», у свідомість, у серце.

Усі книги ґраубюнденської трилогії написані літературною німецькою мовою з вкрапленням сурсільванського діалекту ретороманської мови, що надає текстам особливого ритму та звучання. Люба-Параскевія Стринадюк над перекладом трилогії працювала півтора року. 

«У автора вже є одинадцять книг прози. Ґраубюнденська трилогія – перші три книги автора, які й зробили його відомим. Я не читала всіх книг Каменіша. Однак з опису ця трилогія мені найбільш близька, – розповідає перекладачка про те, чому вирішила працювати саме з трилогією Арно Каменіша. – Про літування на полонинах, про його гірське село, спогади з дитинства. Про його рідних, про горян. Багато діалогів (особливо у третій книзі трилогії), живої мови, влучних жартів. Іронії. Світ, який описує автор у своїй трилогії, мені дуже близький. Певно, ще й тому, що я також з гір».

Стиль і смисл творів Арно Каменіша дуже тонко і точно відчула Анна Стьопіна, яка розробила дизайн українського видання трилогії; його концепт оснований на техніці стереоскопії.

«Трилогія Каменіша своїм спокоєм, акцентом на зникненні важливого та важкості розгледіти потаємне та справжнє наштовхнула мене на концепт дизайну, оснований на техніці стереоскопії. Пам’ятаєте старі шкільні зошити із 3D-картинками на звороті? От це воно. У кожній обкладинці закодований свій ключовий образ, що має безпосередній зв’язок зі змістом книги, – розповідає про те, як працювала над дизайном трилогії Анна Стьопіна. – Відповідно, дві сторони обкладинки, ніби, метафори пунктів відправлення і прибуття — є відносними і дуальними за своєю природою, і в той час, як один читач зможе побачити об’ємний образ на лицевій стороні обкладинки, для іншого цей образ буде видимий лише на звороті».

«Сец Нер» та інші книги трилогії Арно Каменіша будуть зрозумілим і близькими українським читачам, адже розказані ним історії позачасові, універсальні, вічні, як і гори, в яких відбуваються події, і серед цього всього – людина з її споконвічними клопотами і переживаннями, народженнями і минаннями.

«Це – дуже добра якісна проза. Часто про те, як бути собою, не боятися бути собою. Пам’ятати, хто ти. Звідки. Вміти бути цікавим найперше собі, – поділилася Люба-Параскевія Стринадюк своїми міркуваннями про те, чим проза Арно Каменіша зацікавить українських читачів. – Вміти розповісти про те, що зникає, про те, що непопулярне. Невідоме. І начеб невизначне. І робити це з любов’ю. З найбільшою любов’ю і майстерністю».

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Чернівцях студент знайшов чужу банківську карту - і присвятив день покупкам. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книга #роман
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...