• Головна
  • Мер Чернівців закликав підтримати рух патронатних сімей
фото
20:15, 2 червня 2020 р.

Мер Чернівців закликав підтримати рух патронатних сімей

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернівецької міськради.

"Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки й за ними нікому доглядати. Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, а  немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті. Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї", – заявив Чернівецький міський голова.

Зазначається, що для підтримки таких дітей держава створила дієвий інструмент патронатної сім’ї. Сьогодні у Чернівцях подібними випадками займаються волонтерські організації, за що їм велика вдячність. Однак, Олексій Каспрук переконаний, що в нашому місті є всі можливості для розвитку потужного руху патронатних сімей.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Як повідомляється, патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

Обов’язки патронатного вихователя:

- Забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

- Створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

- Співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

- Забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

- Сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

В патронатну сім’ю можуть бути влаштовані: покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; діти, чиї батьки пропали безвісті; діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю; діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї. Одночасно в одну  патронатну сім’ю можуть бути влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.01.2020 р. - 10 945 грн. оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї). На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років (станом на 01.01.2020 р. - 3 842 грн., для дітей віком від 6 до 18 років - 4 790 грн).

Міський голова Олексій Каспрук зазначив, що патронатним сім’ям окрема допомога буде  надаватися з міського бюджету. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Буковині надзвичайники знищили снаряд часів ІІ Світової війни. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

#патронатна сім'я #рух #волонтери #мер Чернівців
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...