• Головна
  • На Буковині аграрії області завершили посівні роботи
13:03, 5 червня 2020 р.

На Буковині аграрії області завершили посівні роботи

На Буковині аграрії області завершили посівні роботи

Аграрії області завершили посів ярих сільськогосподарських культур.

За попередніми підрахунками, посівна площа у всіх категоріях господарств області склала 312,7 тис. га, що на 2,0% більше, ніж минулого року, в тому числі в сільгосппідприємствах – 114,7 тис. га або 104,4%, повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

Зокрема посіяно: зернових культур – 123,5 тис. га, технічних – 93,4 тис. га, картоплі та овочів – 48,4 тис. га та кормових культур на площі 47,4 тис. га.

Сівбу ярих сільськогосподарських культур проведено всього на площі 214,9 тис. га. В тому числі посіяно ранні зернові та зернобобові культури на площі 17,3 тис. га: ячменю – 13,8 тис. га; пшениці – 2,0 тис. га; вівса – 0,9 тис. га; гороху – 0,6 тис. га.

Крім того, із пізніх сільгоспкультур посіяно: кукурудзи на зерно – 58,4 тис. га, соняшнику – 19,4 тис. га, сої – 56,5 тис. га, гречки – 0,1 тис. га, цукрових буряків – 1,8 тис. га, овочів – 13,9 тис. га, посаджено 34,5 тис. га картоплі та ін.

Також, в області під урожай 2020 року посіяно 46,8 тис. га озимих зернових (в тому числі озимої пшениці та тритикале – 37,3 тис. га, озимого ячменю – 8,7 тис. га та жита – 0,8 тис. га), та посіви озимого ріпаку збереглися на площі 15,0 тис. га та. Крім того, посіяно 0,3 тис. га озимих кормових культур.

Перезимівля озимих сільгоспкультур пройшла добре, шкідливих явищ не було, більшість посівів перебувають у доброму і задовільному стані.

Цього року погода, яка склалася в області, переважно сприяла росту та розвитку сільськогосподарських культур. За вегетаційний період 2020 року випало 129% норми опадів.

Однак, під час короткочасного зниження температури із заморозками на поверхні ґрунту, у період із 12 до 13 травня, окремі сільгоспкультури в області підмерзли. В основному це картопля, розсада, соя та плодові насадження, переважно кісточкові. Більшість сільгоспкультур, які підмерзли, пересіяли.

У третій декаді травня та на початку червня склалися дещо несприятливі умови для росту і розвитку сільгоспкультур, через зниження температури та вологу, похмуру, дощову погоду.

Наразі на посівах озимої пшениці спостерігається колосіння та цвітіння, на посівах кукурудзи є сходи, соя зійшла, а в багаторічних насаджень формуються плоди. Стан сільгоспкультур та плодових культур переважно добрий.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Буковині учні зможуть пройти пробне ЗНО у середині червня. Прочитати про це можна ТУТ.
Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!
Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.
#посів #буковина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...