• Головна
  • Чернівецьку область поділять на три райони - проєкт Мінрегіону подали на погодження
фото
14:03, 9 червня 2020 р.

Чернівецьку область поділять на три райони - проєкт Мінрегіону подали на погодження

фото
ілюстрація пресслужби Чернівецької ОДА

ілюстрація пресслужби Чернівецької ОДА

За проєктом Мінрегіону область складатиметься зі Сторожинецького, Хотинського та Чернівецького районів.

Проєкт формату майбутніх районів - їхню кількість та склад по кожній області і АР Крим - Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.

Карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем. Це є в своїй сукупності лише першим проєктним документом, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.

Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема - формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади, – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

За проєктом Мінрегіону, у Чернівецькій області буде три райони:

  • Сторожинецький із центром у Сторожинці та населенням 253,8 тисяч осіб;
  • Хотинський із центром у Хотині та населенням 157,8 тисяч осіб;
  • Чернівецький із центром у Чернівцях та населенням 492,8 тисяч осіб.

Пропозицій щодо майбутніх районів було по декілька варіантів, як від експертів, так і від облдержадміністрацій. Всі вони цього і минулого року пройшли широке обговорення. Відповідно до доручення КМУ, обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з "Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня". Рекомендації визначають нижчу межу кількості населення в майбутньому районі - 150 тисяч жителів. Цей критерій, в свою чергу, базується на "Номенклатурі територіальних одиниць NUTS-3" Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що пункти проведення ЗНО будуть забезпечені термометрами, дезінфікуючими засобами та масками. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!
Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.
#Мінрегіон #поділ на райони #проєкт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...