• Головна
  • КП «Чернівціводоканал» готове до роботи в надзвичайних умовах
11:04, 24 червня 2020 р.

КП «Чернівціводоканал» готове до роботи в надзвичайних умовах

КП «Чернівціводоканал» готове до роботи в надзвичайних умовах

Як повідомили в комунальному підприємстві «Чернівціводоканал», незважаючи на паводок, підприємство акумулює усі потужності для безперебійного постачання води для чернівчан.

Станом на 23 червня 2020 року рівень води в річці Дністер в районі села Митків (там, де розташований водозабір КП «Чернівціводоканалу») становив 9 метрів – проти нормальних 6,8, що веде до забруднення, замулення та засмічення, передає пресслужба Чернівецької міськради.

Тиждень тому замулення становило 880 міліграм на один літр води. Тобто, щоб отримати один літр чистої питної води, треба з неї видалити 880 міліграм домішок – піску, сміття, намулу тощо. Зараз каламутність води становить 300 міліграм на літр, а норма – 5-6. В екстреному порядку підприємство запасається хімічними реагентами для очистки води (коагулянт, гіпохлорит, хлор), щоб очистити її та привести до стандартів питної води України.

Як повідомили на підприємстві, очистка води відбувається наступним чином:

1. На водозаборі потужні насоси закачують воду з Дністра на водоочисні споруди (вони знаходяться в 5 кілометрах від водозабору)

2. Для знешкодження органічного сміття у воду додають хлор

3. Для осаду механічних домішків у воду додають коагулянт (гідроксихлорид). Він скріплює між собою домішки, і вони під власною вагою осідають на дно.

4. Поверхневий шар чистої води додатково пропускають через чистий пісок

5. Отримують чисту воду, каламутність якої – 0,10 мг/літр (офіційна норма в Україні – 0,58 мг/літр).

Кілька днів тому мешканці міста скаржились, що вода з кранів має ледь чутний специфічний запах. Причина в тому, що у воду додають посилену кількість хлору та гідроксихлориду. Якщо при такій замуленості не посилити очистку та знезараження води, то крім коронавірусу в місті можуть з’явитися ще й інші проблеми, пов’язані з кишковими захворюваннями – холера, сальмонельоз тощо. Для того, щоб позбутись неприємного запаху, фахівці КП «Чернівціводоканал» рекомендують використовувати відстояну воду – за 2-3 години хімічні речовини повністю випаровуються.

Під час повені в 2008 році мутність води становила 3000 міліграм на один літр води, тоді довелося на добу зупинити закачування та очистку води. Сьогодні підприємство готове до надзвичайної ситуації, заповнені усі резервуари чистої води, терміново поповнюються запаси хлору та коагулянтів. Вже зараз використовується 137 кілограм гідроксихлориду на годину та 240 кілограм хлору на добу.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що поліція нагадує буковинцям, як діяти у випадку загрози підтоплення. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? -пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

#чернівці #вода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...