• Головна
  • Долаємо труднощі і працюємо далі: реалії мікро-бізнесу на Буковині до і після карантину
фото
12:36, 27 червня 2020 р.

Долаємо труднощі і працюємо далі: реалії мікро-бізнесу на Буковині до і після карантину

фото
Долаємо труднощі і працюємо далі: реалії мікро-бізнесу на Буковині до і після карантину

Карантинні обмеження, які запроваджувалися в умовах пандемії, стали справжнім випробуванням для українського бізнесу. У Чернівецькій області найбільше постраждав дрібний та середній бізнес. Деякі підприємці повністю закрилися, інші ж очікували пом'якшення і почали знову працювати, хоча й зі значними втратами та меншими потужностями.

Вплив карантину на економіку України є відчутним, - пише кореспондент 0372.ua. Як свідчать дані Опендатабот, станом на 22 травня український бізнес лише починає виходити з карантину. За період карантину найбільш кризовим для нього виявився шостий тиждень. До прикладу, на 12 березня щотижня в Україні реєструвалося близько 5 тисяч підприємців. За два місяці кількість нових реєстрацій впала майже втричі. 26 квітня зареєструвалося лише півтори тисячі підприємців. Два тижні тому стався пік реєстрацій - в Україні було зареєстровано 7 269 підприємців. На цьому тижні їх кількість стабілізувалася й становить 5 640.

Така ж ситуація з компаніями. На 12 березня щотижня в Україні реєструвалося близько тисячі компаній. Вже через два тижні (26 березня) зареєструвалося лише 435 нових компаній. В останній місяць цей показник почав зростати, ймовірно завдяки пом'якшенню протиепідеміологічних заходів. На цьому тижні було зареєстровано - 989 компанії. Таким чином, український бізнес потроху оговтується від наслідків пандемії.

Беручи до уваги загальноукраїнський контекст реалій в економіці, ми вирішили з'ясувати, як виходить з карантину буковинський малий бізнес. Ми поспілкувалися із чернівецькою підприємицею Іванною Калинич, котра працює у сфері послуг.

"Більше місяця вже пройшо, як наша студія Cristall розпочала роботу після пом’якшення карантину, - розповідає Іванна.

Студія Cristall_school існує вже майже 3 роки. Вона є моїм, так би мовити, "дітищем", адже розпочинала цю справу самотужки, на власний страх та ризик. Хоча за освітою я політолог, це не завадило мені здобути ще й фах майстра манікюру. До відкриття власної справи я набиралася досвіду, їздила різними курсами для накопичення необхідних знань та навиків у б’юті сфері послуг манікюра. І прийшов час, коли виникло бажання передавати свій досвід та знання іншим, навчити та створити свою класну команду.

Наша співрозмовниця згадує, що до справи йшла крок за кроком, подекуди не вірила, що зможе організувати власну справу. Проте вона відчувала підтримку рідних та чоловіка.

Відкрилася студія у передноворічний час три роки тому, в якій працювала 1 людина - я, сама собі майстер, керівник та власник. Проте на сьогоднішній день в нашому колективі вже 10 класних майстрів. А також комфортний навчальний клас, в якому проходять різні курси з манікюру - від базових до підвищення кваліфікації. Також до нас приїжджають тренери з інших міст України, які діляться власним досвідом.

Підприємиця зауважує, що всі майстри оформлені офіційно, справно сплачують податки як фізичні особи підприємці. "Бо для моєї мікро-компанії чесний формат роботи, без ухиляння від закону - принципова позиція, - каже вона.

"Що ж стосується періоду карантину, - наголошує Іванна, - то він звісно підкосив нас".

Три місяці ми не працювали зовсім. Через карантинні обмеження збилися графіки, записи, але все ж таки ми не зійшли з дистанції. Сказати, що дуже важко нам було виходити з карантину - не можу, так як хотілося вже вийти на роботу, працювати і надолужити всі робочі моменти, які було заплановано. Фінансові втрати студія понесла серйозні як для малого бізнесу, проте всіх співробітників вдалося зберегти, всі приступили до роботи.

Доречі, оскільки приміщення майстриня винаймає, то ми поцікавилися, що було з орендною платою на час карантину. Вона зауважила, що на цей період їм орендодавець скасував оренду за салон, що дало можливість утримати на плаву студію, зменшити витрати і за це йому звісно дуже вдячні.

Що стосується заходів безпеки, які прописали для салонів краси, для нас також нічого незвичного не було. Ми завжди працюємо в рукавичках, масках - це обов’язково в нашій роботі було й до карантину. Також з самого початку роботи студії були антисептики, дезінфекція, провітрювання, дистанція між столами. Складніше нашим клієнтам, яким доводиться сидіти цілу процедуру в масках. Тому труднощів з нормативами у нас не було і немає.

Наша співрозмовниця наголошує, що дуже змінилися витрати на маски, антисептики, рукавиці.

У порівнянні із періодом до карантину, їхня вартість зросла удвічі, а подекуди й втричі. Також роботи після карантину поменшало, так як немає можливості людям добиратися з різних кінців міста та районів на процедури через транспорт, - каже Іванна.

Загалом поновити роботу власної справи після вимушених "канікулів" підприємиця дуже хотіла. Вона запевнила, що труднощі у малому бізнесі відчутні як ніколи. Проте вони загартовують і змушують підходити по-новому до обставин, що склалися.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Буковині 6700 ФОПів звернулися до служби зайнятості по допомогу із часткового безробіття. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? -пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мікро бізнес #студія Крістал #карантин #труднощі #Буковина
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...