• Головна
  • Задуха риб в літній період та як з нею боротись - на замітку буковинським риболовам
20:52, 26 червня 2020 р.

Задуха риб в літній період та як з нею боротись - на замітку буковинським риболовам

Задуха риб в літній період та як з нею боротись - на замітку буковинським риболовам
Рибам, як і іншим тваринам, для підтримання життя потрібний кисень, який бере участь у диханні. Більша частина кисню проникає у воду з повітря. Частково він утворюється у воді внаслідок життєдіяльності зелених рослин. У холодній прісній воді його розчиняється більше, ніж у теплій солоній.
Найбільший вміст кисню у верхніх шарах водної товщі, найменший - у нижніх, а за певних умов його може зовсім не бути. Про це повідомляє Чернівецький рибоохоронний патруль.
Риби повинні весь час відшукувати місця, багаті на кисень. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть. Інколи це явище стає масовим. Задухи виникають як улітку, так і взимку. Літні задухи збігаються з так званим «цвітінням» водойм. Це не що інше як масовий розвиток мікроскопічних, переважно синьо-зелених водоростей.
Найчастіше такі явища спостерігаються вночі або в передсвітанкові години, коли кисень витрачається для дихання водяними тваринами, бактеріями та водоростями, а виділяється його мало. Задухам сприяє тривала штильова погода, коли водяні шари вертикально не переміщуються, а кисень, зосереджений у придонних шарах, вбирається відмираючими рештками рослин і тварин.
При значному збільшенні біомаси водоростей, починає проявлятися біологічне забруднення, у результаті чого значно погіршується якість води, зокрема, змінюється її кольорова гама, pH, в’язкість, знижується прозорість, вона набуває неприємного запаху.
Найпершим та найбільш дієвим методом боротьби із задухою є аерація (насичення) води киснем та постійний контроль за станом розчиненого у воді кисню. На водних об’єктах де здійснюється вирощування риби, у ставку збільшують проточність або проводять вапнування негашеним вапном.
У разі виявленні порушень природоохоронного законодавства чи явищ задухи риби - одразу телефонуйте до Чернівецького рибоохоронного патруля за телефонної «гарячої лінію» відомства: (066) 067-38-69.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні планують підвищити штрафи за перевищення швидкості. Прочитати про це можна ТУТ.
Стали свідком надзвичайної події? -пишіть її нам!
Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.
#риби #патруль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...