• Головна
  • Буковинцям до ЄС поки в'їзд закрито: оприлюднено список країн, яким дозволено
фото
17:02, 30 червня 2020 р.

Буковинцям до ЄС поки в'їзд закрито: оприлюднено список країн, яким дозволено

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Рада Європейського Союзу оприлюднила список з 14 країн, для яких знімаються обмеження на в'їзд до унії з 1 липня. України серед них немає через погіршення епідеміологічної ситуації.

Відповідно до ухваленого рішення, з 1 липня країни-члени ЄС мають знімати обмеження на в'їзд для таких країн: Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай. Про це повідомляє hromadske з посиланням на офіційне повідомлення Ради ЄС.

До цього переліку може увійти і Китай, зазначається в повідомленні, якщо він зі свого боку дозволить в'їзд громадянам ЄС.

Перелік країн переглядатиметься щодватижні. Тому до нього можуть додавати нові країни або ж із нього можуть виключати країни. Водночас якщо епідеміологічна ситуація в країні з переліку різко погіршиться, її можуть виключити з переліку раніше за сплиття терміну «двотижневого вікна».

Для визначення того, чи знімати обмеження на в'їзд для громадян третіх країн, ЄС пропонує три критерії:

  • кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100 тисяч населення має бути близькою чи нижчою за середній показник ЄС станом на 15 червня 2020 року;
  • протягом цього 14-денного періоду має спостерігається стабільність або зменшення кількості нових випадків інфікування коронавірусу порівняно з попереднім 14-денним періодом;
  • також береться до уваги загальна оцінка реагування країни на епідемію коронавірусу з урахуванням доступної інформації (зокрема обсяги тестувань, стримування епідемії, повідомлення про неї тощо, а також надійність інформації про епідемію).

Водночас навіть для країн, які не потрапили до переліку Ради ЄС, існуватимуть винятки. Вони ж стосуються країн, які не входять до Шенгенської зони, але мають із нею асоційовану угоду (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія). Так, в'їзд із таких країн дозволяється для таких категорій населення:

  • громадяни ЄС та члени їхніх сімей;
  • люди, які мають посвідку на довготермінове проживання в ЄС, і члени їхніх сімей;
  • подорожувальники, які мають вагомі причини для в'їзду в ЄС (наприклад, отримання медичної допомоги).

Таким чином, під заборону не потрапляють люди, що постійно проживають у ЄС, громадяни країн-членів ЄС, що нині перебувають за кордоном, члени їхніх родин і дипломати. Крім того, в'їзд до Євросоюзу дозволяють медикам і дослідникам, а також людям, що перевозять товари, і прикордонникам.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні стрімко зросла кількість хворих на пневмонію. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? -пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram

#ЄС #рішення #в'їзд #список країн
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...