• Головна
  • В українському парламенті щороку робитимуть гендерний аудит: про цікаве буковинцям
фото
15:04, 9 липня 2020 р.

В українському парламенті щороку робитимуть гендерний аудит: про цікаве буковинцям

фото
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

У Верховній Раді України проводитимуть щорічний аудит щодо дотримання рівноправності між жінками і чоловіками у парламенті.

Про це розповів Керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний під час онлайн-вебінару «Ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі», - йдеться на офіційному порталі ВР України.

У березні 2020 року було підписано розпорядження про проведення ґендерного аудиту та затверджено відповідні методичні рекомендації. Системний аудит буде проводитися на початку кожного року, щоб проаналізувати, чи жінки й чоловіки в парламенті мають однакові права, а також для підвищення рівня обізнаності працівників з питань інтеграції ґендерних принципів у роботу Апарату. Крім того, на ґендерну чутливість будуть перевірятися організаційно-розпорядчі документи.

Ми приділяємо значну увагу питанням ґендерної політики в парламенті. Станом на сьогодні проект «Ґендерне бюджетування в Україні» є найбільшим у світі із впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування. Важливо, що Верховна Рада України долучилася до цієї роботи та розпочала співпрацю з експертами для запровадження зазначеного підходу в роботі Апарату парламенту, - зауважив Вячеслав Штучний.

Керівник Апарату повідомив, що нещодавно також було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Апаратом Верховної Ради України та Структурою Організації Об’єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Документ визначає проведення ґендерного аудиту доступності будівель парламенту та просування ґендерної рівності відповідно до міжнародного досвіду.

Заступниця керівниці Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» Оксана Цюпа зазначила, що підхід використовують високорозвинуті держави світу вже понад 30 років. Ґендерно орієнтоване бюджетування дозволяє переструктурувати бюджети так, щоб доходи та видатки враховували потреби жінок і чоловіків.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у МОЗ до кінця року планують запустити електронні лікарняні. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? -пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гендерний аудит #Верховна Рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...