Яке релігійне свято відзначають буковинці сьогодні

Сьогодні, 12 липня, православні відзначають День Петра і Павла. Святі широко шануються віруючими з давніх часів, тому існують усталені народні звичаї та прикмети.
Це свято відоме з часів раннього християнства і святкувалося в Римській імперії, як на Сході, так і на Заході. Він названий на честь апостолів Петра і Павла, які проповідували християнство по всьому світу. Обидва вони прийняли мученицьку смерть за віру – з різницею в один рік.
У цей день в 258 році в Римі були перенесені їхні мощі. Однак зміст цієї події втратилося в століттях, і тепер це свято сприймають як поминання мучеництва обох апостолів. Почитати святих великомучеників стали відразу після їх страти.
Для перших християн місце їхнього поховання було священним. У IV столітті Костянтином Великим були споруджені храми на честь святих апостолів у Римі і Константинополі.
Православна Церква в день пам'яті цих святих прославляє духовну твердість святого Петра і розум святого Павла, прославляє в них образ звернення грішних і тих, хто виправляється: в Петрі – образ грішного від Господа і того, який покаявся, у Павлові – образ того, хто чинив опір проповіді Господній і потім повірив.
За церковними переказами, князь Володимир привіз з Корсуня ікону святих апостолів Петра і Павла, яка згодом була піднесена в дар Новгородському Софійському собору. У цьому ж соборі досі збереглися фрески XI століття із зображенням апостола Петра. У Київському Софійському соборі є настінні розписи, що зображують святих, вони відносяться до XI–XII століттям.
Раніше до цього свята ретельно готувалися, адже день Петра і Павла символізував закінчення купальських свят і літніх весіль, а також підготовку до сінокосу. Готуючись до свята, люди наводили лад у своїх будинках і дворах, робили букети і вінки з різних польових квітів, з якими потім йшли на церковну службу.
Також в цей день пекли коржі, які в народі називалися мандариками, на честь подорожей по світу святих апостолів Петра і Павла, і влаштовували справжні свята з піснями, танцями та змаганнями. В цей день традиційно прийнято було влаштовувати сімейні святкові обіди і проводити час, спілкуючись з близькими на природі.
Читайте також:Зеленський, танець із домовинами і "торгівля" шинами: які новини сколихнули соцмережі Буковини
Постраждалі від повені буковинці отримали гуманітарну допомогу