• Головна
  • Чернівчанка запропонувала планування розвитку міста на п'ять років
14:41, 12 липня 2020 р.
Надійне джерело

Чернівчанка запропонувала планування розвитку міста на п'ять років

Чернівчанка запропонувала планування розвитку міста на п'ять років

Голова громадської організації у "Центр реформ та розвитку – Чернівці" Марина Кирилюк запропонувала модель розбудови міста на п'ять років. Допис вона опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Я прихильник планування розвитку міста по принципу урбаністики в співпраці і в плідній комунікації з мешканцями міста. При цьому акцентувати увагу на забезпеченні доступності і безбар‘єрності в місті загалом. А також має бути чіткий план якісної зміни інфраструктури в поєднанні із зміною бюджетної політики, жорсткого менеджменту комунальних підприємств з оптимізацією їх витрат.

Потрібно спрямувати кошти інвестиційного фонду комунальних підприємств на поточну заміну мереж, і запустити в роботу залученні міжнародні проекти щодо модернізації всієї системи водопостачання і водовідведення, теплопостачання та утилізації сміття. Витрати на доведення до нормального стану доріг і тротуарів потрібно збільшити в 3-чи і визначити чіткий графік їх реалізації протягом 5-ти років, а потім їх модернізувати поступова протягом наступних 5-ти років.

Облаштування парків і скверів у відповідності до сучасних трендів урбаністики та із запуском фандрейзінгу (залучення додаткових джерел фінансування). Створення новітньої системи освітлення вулиць, парків і скверів. Побудова нової системи утримання і догляду за благоустроєм міста. Якісна зміна прибудинкових територій –система планування облаштування двориків, дитячих і спортивних майданчиків. Робота із головами ОСББ в допомогу розвитку їх будинків. Політика мотивування створення більшої кількості ОСББ. Особливо звернути увагу необхідно на райони з приватним сектором (Роша, Садгорі, Клокучка, Гарячий Урбан та інші) – це також місто.

Налагодити комунікацію з мешканцями сформувати окрему програму по розвитку районів приватного сектору починаючи від транспортного сполучення закінчуючи каналізуванням та забезпеченням центрального водопостачання. Громадський транспорт – повна реформа, починаючи від запровадження єдиної диспечеризації, прозорої фінансової системи оплати за перевезення пасажирів, оновлення рухомого складу, нові договірні умови з приватними перевізниками, жорстка система контролю і покарання за утримання відповідного стану транспортних засобів і графіку руху тощо.

Розвиток бізнесу: плідна співпраця з ІТ кластерами, бізнес-клубами, створення спільних з бізнесом ХАБів і бізнес-платформ.Дошкільна і шкільна освіта - спільно з освітянами побудова нової стратегії розвитку дітей та освітніх закладів в місті. Профільна і вища освіта – це фундамент майбутнього розвитку міста, який готує фаховий склад молодих чернівчан. Це науковий потенціал, який необхідно застосовувати в місті. Тут важливо створити синергію між профільними і вищими навчальними закладими, містом і бізнесом, розробити і запровадити муніципальні степендіальні програми, програми стажування для студентів і науковців.Соціальна політика і культура – її потрібно будувати з 0 разом з громадськими організаціями, громадськими діячами, які її формують на 90% в місті. Допомога в залученні ґрантових фондів на розвиток соціальної політики.

Так само розвиток спорту – будувати систему розвитку спорту в місті з 0, залучати до обговорення представників всіх видів спорту, які існують в місті. Розробити і втілити в життя будівництво та реконструкцію нових спортивних платформ для проведення змагань на міжнародному рівні із залученням коштів з державного бюджету та міжнародних фондів. Туризм – окрема тема. Найбільша проблема, яка потребує вирішення – це транспортне сполучення з іншими містами, щоб добратись комфортно і максимально швидко до нашого міста. Далі: подієвий туризм – запуск цілої серії різних атракцій, які притягуватимуть туриста. Далі: сформувати "магніти", які утримуватимуть туриста на декілька діб в місті. І одне з найголовніших і болючих тем – збереження історичної архітектурної спадщини. Розробити окремі програми із залучення міжнародних меценатів, фондів тощо на відновлення фасадної частини старого міста.

Це моє особисте бачення того, що має робити в місті наступні 5 років влада, або що вона мала би зробити минулі 5 років, а натомість лише занедбала все ще більше.

Ось така є альтернатива існуючому стану справ в місті", – йдеться у дописі.

Читайте також:В поліцію надійшло шосте повідомлення про замінування в Чернівцях за тиждень

На Буковині 23 нові випадки зараження на коронавірус

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Розбудова #місто #Чернівці #планування #перспективи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...