• Головна
  • Корисне буковинцям: чим шкідливі ароматичні свічки
19:01, 13 липня 2020 р.
Надійне джерело

Корисне буковинцям: чим шкідливі ароматичні свічки

Корисне буковинцям: чим шкідливі ароматичні свічки

Світло та заспокійливий запах ароматичних свічок безумовно приємні, але вони мають і певні недоліки, про які мало хто знає.

Такі свічки здаються безпечними, та, окрім цього, вони є ще й джерелом забруднення повітря у приміщенні, позаяк виділяють небезпечні хімікати, схожі на цигарковий дим.

Більшість свічок виготовлені із парафіну, який під час згоряння виділяє високотоксичний бензол і толуол (канцерогени) – такі ж речовини містять вихлопи дизельного двигуна. Вони можуть спричиняти масу захворювань – від головного болю до раку легенів, про це пише 0372.ua.

Парафін добувають із нафтопродуктів, які хімічно відбілюють і дезодорують. За дослідами, парафінові пари сприяли утворенню пухлин у нирках і печінці лабораторних тварин.

У 30% свічок, ґніт яких виготовлено з бавовни або паперу, містяться важкі метали. Свічки з таким ґнотом виділяють у 5 разів більше свинцю, ніж допустимо за стандартами забруднення EPA для навколишнього повітря, що особливо небезпечно для дітей. Вплив великої кількості свинцю спричиняє гормональні порушення, поведінкові проблеми, порушення зору та численні проблеми зі здоров'ям. Тому в деяких країнах ґноти, що містять свинець, заборонені.

Ще одна небезпека аромасвічок – штучні ароматизатори і барвники, які виділяють хімікати під час спалювання. Ось деякі токсичні хімічні речовини, які можуть містити парафінові суміші та які виділяються під час горіння: ацетон, трихлорфторметан, дисульфід вуглецю, 2-бутанон, трихлоретан, трихлоретен, тетрахлорид вуглецю, тетрахлоретилен, хлорбензол, етилбензол, стирол, ксилол, фенол, крезол та циклопентан. За кілька годин горіння свічки можуть виділити небезпечну кількість речовин, яка набагато перевищує допустимі межі.

Читайте  також: У Чернівцях хочуть побудувати сучасний смітєпереробний завод

Як подорожувати буковинцям, не виходячи з дому: топ-5 фільмів про подорожі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Аромат #свічки #шкідливі речовини #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...