• Головна
  • Цікаве буковинцям: озеленення вулиць сприяє зниженню злочинності
22:24, 13 липня 2020 р.
Надійне джерело

Цікаве буковинцям: озеленення вулиць сприяє зниженню злочинності

Цікаве буковинцям: озеленення вулиць сприяє зниженню злочинності

Є багато причин, аби любити зелені насадження в містах: вони красиві, знижують ймовірність захворювання на астму і зміцнюють здоров'я. Тепер з'явилася ще одна не менш вагома користь: зелені насадження в межах міста сприяють зниженню злочинності. Схоже, що наша турбота про дерева і газони впливає на безпеку навколишньої місцевості, розповідає Вuilding Green.

Цей напрям досліджень досить молодий, однак дані свідчать про очевидний зв'язок між збереженням зелених зон і певними видами злочинів у Філадельфії, Балтіморі та Янгстаун, штат Огайо.

Місто Янгстаун протидіяло з високому рівню безробіття та економічному спаду через деіндустріалізацію. Вчені вирішили провести дослідження: 31% вільної міській площі поділили на 3 ділянки, на яких:

  • підстригли газони і встановили огорожі (з 2010 р.);
  • висадили сади, чагарники і дерева, встановили пам'ятники (2011 р.);
  • нічого не робили (контрольна група).

Після аналізу даних за 2010-2014 роки помітили, що навколо ділянок, де дбали про зелені насадження, рівень майнових і насильницьких злочинів знизився. Злочинність не просто змістилася в інший кут вулиці, а зменшилася, про це пише 0372.ua.

У 2000 році у Філадельфії була створена програма з озеленення придорожніх зон для вбирання і запобігання стоку дощової води. Дослідження виявили зниження рівня поширення наркотиків навколо 52 посівних площ надалі. Попри те, що по місту кількість злочинів, пов'язаних зі зберіганням наркотиків, збільшилась на 65%, в озеленених районах вона впала на 18%. Дослідження в Балтіморі підтверджує цю тенденцію.

Хоча точний механізм того, як і чому міська зелень знижує злочинність, поки невідомий, але існує теорія про "очі на вулиці". Відповідно до неї, доглянуті зелені зони сприяють тому, що більшість людей проводить час на відпочинку в цих місцях. В такий спосіб здійснюється неформальний нагляд за територією і запобігання злочинності.

Тому, як доводять фахівці, міська зелень повинна мати важливе значення у зниженні злочинності в містах: "У районах із високою злочинністю громадськість, насамперед, повинна приділити увагу озелененню районів, а жителям необхідно надавати допомогу в турботі про свої присадибні ділянки", – зауважує Джуліан Спектор з Citylab's.

У деяких містах України активісти створюють "Зелену книгу", де позначені всі міські насадження. Цей проєкт допоможе зберегти парки, сквери та інші території від незаконних забудов.

Читайте також: У Чернівцях хочуть побудувати сучасний смітєпереробний завод

Від чого помирають українці: статистика для буковинців

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Озеленення #вулиці #злочинність #дослідження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...