"Вважати день 16 липня днем проголошення незалежності України": про Декларацію буковинцям

Тридцять років тому, 16 липня 1990 року, була прийнята Декларація про державний суверенітет України. Документ про проголошення державного суверенітету став програмним для побудови незалежної держави і мав велике значення для українського народу.
Верховна рада Української РСР одночасно із прийняттям Деклараіції про державний суверенітет Украї́ни ухвалила постанову "Про День проголошення незалежності України", пише кореспондент 0372.ua. У ній зазначалося, зокрема, що "зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності.. Верховна Рада УРСР постановляє вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як загальнодержавне свято України".
Декларація про державний суверенітет України, відредагована депутатами від РУХу, далеко випередила декларації Росії і прийняту на з'їзді КПУ.
Цей документ накреслив подальші дії щодо побудови незалежної держави та дав поштовх і напрямок процесу утворення незалежної держави. Територія України проголошувалася недоторканою, країна мала право на власні збройні сили тощо.
Практично всі положення Декларації суперечили чинній на той час Конституції УРСР, хоча сам документ і не набув статусу конституційного акта. Однак Декларація дала поштовх до прийняття "Акта проголошення незалежності України" і у подальшому - проведення всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що чернівчани підтримали петицію про будівництво сміттєпереробного заводу. Прочитати про це можна ТУТ.