• Головна
  • Бібліотека Чернівецького університету поповнилася раритетними виданнями 19 ст
фото
10:53, 23 липня 2020 р.
Надійне джерело

Бібліотека Чернівецького університету поповнилася раритетними виданнями 19 ст

фото
фото пресслужби ЧНУ ім. Ю. Федьковича

фото пресслужби ЧНУ ім. Ю. Федьковича

19 унікальних книг 19 - початку 20 століть із приватної колекції подарували науковій бібілотеці Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.

Наукова бібліотека ЧНУ ім. Ю. Федьковича отримала в подарунок від чернівчанки Лесі Іванівни Горжу 19 унікальних книг з бібліотеки родини Клавдії Пігуляк, насліддя від Богатирця Касіяна Димитровича (05.11.1868–26.06. 1960, Чернівці), протоієрея, духовного отця православної церкви Буковини, який належав до москвофільського напрямку, пише 0372.ua.

Користувачі бібліотеки матимуть можливість ознайомитися з прижиттєвими виданнями: Сидіра Воробкевича "Науки для народа" (1899), що вміщує 60 текстів проповідей народною мовою; з трьома томами (3, 9, 10) повного зібрання творів у 12-ти томах Д. В. Григоровича; романом "Обломов" (1884) І. Гончарова, а також посмертні видання ХІХ ст.: Ф.Достоєвського, К. Станюковича, І. Тургенєва.

Поповнилися фонди бібліотеки творами з 24-х томного видання 1901 р. (7916–181921 томами,)українського російськомовного письменника і публіциста, мандрівника, етнографа, історика, автора численних романів і наукових розвідок з минулого України – Данилевського Григорія Петровича(14. 04. 1829–06. 12. 1890).

Цікавою є невеличка книжечка "Ullstein-handarbeitsBücherNeßfticrerei" ("Ручна робота вишивки з видавничої компанії Ульштайна"). Ulltein Verlag заснована Леопольдом Ульштайном в 1877 році в Берліні, яка є й сьогодні однією з найбільших видавничих компаній Німеччини.

Подаровано також словник німецько-румунський і румунсько-німецький 1922 року, який виданий у Craiova у видавництві "SCRISULROMANESC" ("ПИСЬМЕННИКИ РУМУНІЇ") Максіміліаном Шрофом.

Антологія української поезії в 4-х томах, яку упорядкував М. Т. Рильський і видана в Києві у Державному видавництві художньої літератури в 1958 році, яка поповнила також фонди НБ ЧНУ, дякуючи пані Лесі Горжу, користуватиметься попитом не тільки у філологів, але й у прихильників української поезії.

Читайте також: На Буковині 15 населених пунктів залишаються без газу через повінь.

Якщо ви стали свідком надзвичайної події – пишіть про це нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах – FacebookInstagram та Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЧНУ #наукова бібліотека #рідкісні книги
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...