• Головна
  • Ексміністр та "Єдина Альтернатива" обговорили перспективи Чернівців
16:06, 24 липня 2020 р.
Надійне джерело

Ексміністр та "Єдина Альтернатива" обговорили перспективи Чернівців

Ексміністр та "Єдина Альтернатива" обговорили перспективи Чернівців

Цього четверга, 23 липня, громадянський рух "Єдина Альтернатива" опублікував свій маніфест і розпочав роботу над Ідеєю міста.

Як і обіцяли ініціатори створення Єдиної Альтернативи на брифінгу три тижні тому, вчора громадянський рух розпочав напрацювання Ідеї міста, яким хотіли би бачити Чернівці мешканці міста. Спільно з членами команди А над розробкою бачення міста, його цінностей, місії та пріоритетів розвитку працював засновник Києво-Могилянської бізнес-школи та Школи управління УКУ, колишній президент Київської школи економіки, ексміністр економічного розвитку і торгівлі України (з 27 лютого по 2 вересня 2014 року), відомий український менеджер-економіст Павло Шеремета.

Робота над ідеєю міста відбувалась в прямому ефірі. Всі підписники сторінки Єдиної Альтернативи в фейсбуці могли не просто спостерігати за процесом онлайн, а й ставити власні запитання чи пропонувати власні ідеї.

Під час зустрічі учасники проаналізували ситуацію в місті, обговорили проблемні питання та можливості їхнього вирішення.

Спершу наголошували на "перемогах" в місті, завдяки яким Чернівці знані й за межами України. До них зарахували організацію відомого Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ, розвиток та популяризацію гастрономічного та мистецького туризму.

На думку учасників команди А – Альтернативної команди, яка бере відповідальність за розвиток міста на себе, однім з найбільш наболілих питань є те, що думки та проблеми чернівчан не чують у владі. Досить гостро містяни сприймають конфлікти між можновладцями міста, від чого, зрештою, страждають самі чернівчани. Безкінечне протистояння між мером та депутатським корпусом потрібно припинити.

Серед окреслених проблем також обговорювали питання руйнування інфраструктури, причини збитковості комунальних підприємств та неефективного менеджменту як в зазначених установах, так і у муніципалітеті загалом. Зачепили проблемне питання інклюзивної освіти та перешкод, з якими щодня змушені стикатися чернівчани. Наболілим також виявилося питання функціонування стихійних ринків та жебрацького бізнесу в місті. Відверто лякає скорочення робочих місць та стрімке падіння добробуту чернівчан, що призводить до міграції, особливо серед молоді.

Серед проблем: спадщина не розвивається, конфлікти в місті, інфраструктура, дороги, транспорт, кладовища, інклюзивна освіта, лише два потяги, комунальні підприємства, немає місць для зустрічей, інклюзивні майданчики, доступ до медичних закладів, неефективний міський менеджмент, не створюються робочі місця, нудно, не радісно жити і працювати", – зазначив Павло Шеремета.

Тому серед можливостей для вирішення проблем Чернівців першочерговою є розробка візії майбутнього міста з розбудовою інфраструктури, нормальними дорогами та тротуарами, функціонуванням якісного громадського транспорту, розробкою зручної велоінфраструктури, комфортних і приємних для перебування публічних просторів.

Серед реальних можливостей міста є питання організації простору для подій, палацу спорту для молоді та активних містян. Учасники команди А спільно з засновником Києво-Могилянської бізнес-школи Павлом Шереметою дійшли до висновку, що в більшості випадків для реалізації локальних програм важливим є ефективний менеджмент, за якого реальними та дієвими стануть програми підтримки співфінансування розвиткових проєктів та залучення інвестицій. Це значно спрощує та пришвидшує реалізацію амбітних проєктів, яких дуже потребують Чернівці.

Зважаючи на ситуацію зі збором та вивезенням сміття у місті, учасники команди А додали ідею будівництва довгоочікуваного сміттєпереробного заводу й розробку системи сортування та роздільного збору сміття.

Попереду ще три візійні зустрічі, на яких учасники команди не лише розглядатимуть проблемні питання міста, а й спільно розроблятимуть план дій для їх вирішення.

Окрім серії публічних подій Громадянський рух "Єдина Альтернатива" запланував ряд локальних обговорень ідей розвитку міста в усіх мікрорайонах Чернівців.

За результатами всієї роботи має бути розроблена комплексна Ідея міста, що стане спільним продуктом чернівчан, які спільно реалізовуватимуть її.

Долучитися до розробки Ідеї міста можуть всі охочі, яким не байдуже майбутнє міста. Детальніше про календар подій ви дізнаєтесь за посиланням.

Читайте також:На Буковині зафіксували землетрус

Перебування у камерах слідчих ізоляторів: у Чернівцях можна буде купити сертифікат

Якщо ви стали свідком надзвичайної події – пишіть про це нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах – FacebookInstagram та Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ексміністр #обговорення #перспективи #план
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...