• Головна
  • Стресове нетримання сечі - проблема, яку треба лікувати: корисне буковинцям
Новини компаній
09:43, 3 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Стресове нетримання сечі - проблема, яку треба лікувати: корисне буковинцям

Новини компаній
Стресове нетримання сечі - проблема, яку треба лікувати: корисне буковинцям

Стресове нетримання сечі - досить поширена проблема серед жінок будь-якого віку. Статистика стверджує, що біля 30% жінок середнього і старшого віку страждають від цього захворювання.

Часто замість того, щоб вирішити цю проблему та жити на повну, жінка навпаки, соромиться, закривається в собі, починає уникати людних місць та компаній. За статистикою, від початку прояву проблеми "підтікання сечі" до моменту звернення до лікаря проходить в середньому 7 років. Тобто 7 років жінка живе з цим!

У жінок з такою проблемою з часом починають з’являтися комплекси, страх та невиправдане відчуття сорому. Стресове нетримання сечі призводить до зниження якості життя, жінка починає себе обмежувати в спілкуванні з друзями, часто почувається не впевненою. Що робити та як впоратися з нетриманням сечі дізнаємось у акушера-гінеколога медичного центру «Базисмед», кандидата медичних наук Ірини Маринчиної.

- Отже, пані Ірино, розкажіть, будь ласка що провокує появу у жінок стресового нетримання сечі?

Нетримання сечі у жінок — це мимовільне виділення сечі, яке жінка не може контролювати. Причини виникнення такого симптому можуть бути різними. Найчастіше саме стресове нетримання сечі виникає через зміни з боку нервової системи, які супроводжуються порушенням функції органів тазу. Це може бути порушення кровообігу, травма спинного мозку, запальні процеси спинного мозку, цукровий діабет, розсіяний склероз та інші. Ще однією причиною може бути порушення анатомічних взаємин тазових органів або порушення їх нервових рецепторів. Такі стани здебільшого виникають після складних пологів, операції на органах тазу, при великому навантаженні, ожирінні, різного роду запаленнях. Часто причиною нетримання сечі у жінок старшого віку є клімакс. Гормональна перебудова організму, яка виникає під час клімаксу викликає атрофію та стоншення слизової оболонки сечостатевих органів, м'язів, що у свою чергу, сприяє нетриманню сечі.

- До якого лікаря варто звернутися із стресовим нетриманням сечі?

Жінкам найкраще звертатися до гінеколога, чоловіки мають пройти діагностику в уролога. Я і мої колеги з медичного центру “Базисмед” маємо досвід у лікуванні подібних проблем у жінок різного віку. Лікування стресового нетримання сечі часто оперативне, проте пацієнткам молодого віку на початку захворювання призначається фізіотерапевтичне лікування та гімнастика.

-Чи можливо лікувати нетримання сечі в домашніх умовах?

Я можу сказати, що лікування нетримання сечі в домашніх умовах може проводитися лише після консультації з лікарем та як додатковий метод усунення проблеми. Я здебільшого рекомендую пацієнткам вправи для інтимних м’язів, тренування сечового міхура та фізіотерапевтичні процедури. Але повторюсь, лікуватися вдома можна лише після огляду лікаря. Тож закликаю жінок не соромитись і прийти на огляд, адже нетримання сечі насправді лікується, тож навіщо його відкладати? Є сучасні малоінвазивні методи, ін'єкції об'ємоутворюючих препаратів, вправи і т.д.

- Як позбутися нетримання сечі?

До проблеми потрібно підходити комплексно, якщо лікуватися лише народними методами або ж сподіватися тільки на медикаменти, нічого не вийде. Все що необхідно зробити, це звернутись до свого гінеколога і розповісти про проблему, а вже оптимальні шляхи її вирішення запропонує лікар, в залежності від віку чи складності проблеми.

Стресове нетримання сечі - проблема, яку треба лікувати: корисне буковинцям, фото-1

Пані Ірино, чи можете Ви порекомендувати нашим читачам вправи, які допоможуть при нетриманні сечі?

Насправді жодних секретів немає, інформації про вправи Кегеля є достатньо у вільному доступі, вправи - прекрасний спосіб зміцнити м'язи інтимної зони, що не лише посприяє зникненню проблеми стресового нетримання сечі, а й додатково поліпшить кровопостачання статевої системи, подарує більше задоволення від інтимної близькості. Досягти потрібного результату допоможуть вправи Кегеля, які передбачають десятикратне напруження інтимних м'язів і втягування їх всередину. Напружувати їх потрібно протягом 10 секунд з наступним розслабленням. Робити вправи бажано вранці і ввечері після випорожнення сечового міхура в одному з положень:

  • лежачи на спині, ноги розслаблені і зігнуті в колінах, одна рука під сідницями, а друга під головою;
  • лежачи на животі, руки під головою, під тазом невелика подушка, ноги прямі і розставлені.

Під час виконання вправ по боротьбі з енурезом, дихання повинно бути рівним і спокійним, а живіт втягувати заборонено.

Отже, поспілкувавшись з Іриною Миколаївною Маринчиною, акушером-гінекологом медичного центру “Базисмед” кандидатом медичних наук, можемо зробити висновок, що нетримання сечі це досить поширена проблема, про яку варто говорити і тим більше варто лікувати. Тож не соромтесь та звертайтесь до лікаря. Бажаємо вам бути здоровими!

Хочете записатися на прийом?

Телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію: 0 800 600 620

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нетримання сечі #нетримання мочі #нетримання сечі симптоми #лікування нетримання сечі #нетримання сечі лікар #лікування нетримання сечі вдома
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...