• Головна
  • "Вітаю, нас мають за дурнів": Чернівці "позбулися" жіночої консультації
Із соцмереж
17:44, 14 серпня 2020 р.
1
Надійне джерело

"Вітаю, нас мають за дурнів": Чернівці "позбулися" жіночої консультації

Із соцмереж
"Вітаю, нас мають за дурнів": Чернівці "позбулися" жіночої консультації

Сьогодні, 14 серпня, у соцмережі з'явився допис, який опублікував на своїй фейсбук-сторінці доцент Буковинського державного медичного університету Andriy Berbets, пише 0372.ua.

Нагадаємо, що Невідклада медична допомога породіллям: про це говорили у перинатальному центрі в Чернівцях

"Шановна громадо міста Чернівці, а особливо жінки, вітаю: нас мають за дурнів. Думав, що мене важко здивувати, аж ні. Такого цинізму і, не підберу іншого слова, хамського та байдужого ставлення з боку наших можновладців до найціннішого ресурсу – здоров’я, а надто до здоров’я жінок, я аж ніяк не очікував. Виявляється, щойно наше місто позбулося жіночої консультації на вулиці Головній, 70, де вона знаходилася останні 30 років! На п’ятихвилинці лікарям було оголошено, що до 1 вересня необхідно повністю звільнити приміщення.

І як же це сталося, спитаєте Ви? Дуже просто: під час передачі пологового будинку №1 міста Чернівці з міської до обласної власності з наступним його "перейменуванням" в перинатальний центр ("перейменування" замість реорганізації – то окрема історія) міські чиновники разом з власне перинатальним центром (корпус за адресою: вулиця Буковинська, 1а) "забули" передати також і будівлю жіночої консультації! Будівлю, яка була невід’ємною організаційною частиною пологового будинку, будівлю, в якій кілька років тому за рахунок коштів міського бюджету було виконано капітальний ремонт фасаду, будівлю, яка дуже інтенсивно використовується.

Жіноча консультація працює шість разів на тиждень, з них п’ять – в дві зміни, і це десятки, якщо не сотні, візитів на день! Це відвідування жінками своїх лікарів. Мовчу вже про те, що в кабінетах лікарі взагалі робили ремонт за свої кошти.

Тепер "стежимо за руками". 16 липня 2020 року на сайті міської ради з’являється оголошення про "конкурс" з визначення ринкової вартості для передачі в оренду комунального майна територіальної громади міста Чернівців. Нашого з Вами майна.

Посилання:
http://chernivtsy.eu/…/departament-rozvytku-chernivetskoyi-…
Лот номер 6 – нежитлове приміщення по вулиці Головній, 70. Жіноча консультація!

"Вітаю, нас мають за дурнів": Чернівці "позбулися" жіночої консультації, фото-1, Скріншот: Чернівецька міськрада

Скріншот: Чернівецька міськрада

30 липня 2020 року відбулася сесія міської ради. Серед іншого, розглядалося рішення про включення об’єктів комунальної власності до "переліку майна другого типу". Для розуміння, «перелік майна другого типу" – це перелік об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду БЕЗ проведення аукціону. Посилання: http://www.spfu.gov.ua/…/kher…/spf-rent-normativna-baza.html

"Вітаю, нас мають за дурнів": Чернівці "позбулися" жіночої консультації, фото-2, Фото: spfu.gov.ua

Фото: spfu.gov.ua

На превеликий жаль, Чернівецькою міською радою було проголосовано наступне: "…будинковолодіння за адресою вул. Головна, 70 (балансоутримувач – департамент житлово-комунального господарства міської ради) – передати в оренду Комунальному некомерційному підприємству "Чернівецький обласний перинатальний центр", без права передачі в суборенду, з метою використання під статутну діяльність, терміном на 5 (п`ять) місяців, починаючи з 1 квітня 2020 року – БЕЗ ПРАВА ПРОДОВЖЕННЯ!"

Посилання на сайті ЧМР: http://chernivtsy.eu/portal/f/mr/ses202081-2316.docx
Зверніть увагу, ким підписане це рішення.

Тобто, з першого вересня жіноча консультація – з речами на вихід!

Лікарі в шоці. Іншого приміщення не підготовлено, де працюватимуть, вони не знають. І це медична установа, в якій тільки зараз стоять на обліку 670 вагітних з міста та навколишніх районів! За рік лікарі жіночої консультації проводять близько 1300-1500 вагітностей. Куди вагітних подіти? Це ж неабияке навантаження! Мовчу вже про гінекологічних пацієнтів, які теж залишаться без можливості звернення до лікаря!

До речі, в документі згадується і будинковолодіння за адресою: вул. Головна, 129 (балансоутримувач – департамент житлово-комунального господарства міської ради). Це наше гінекологічне відділення (в народі "старий роддом"). Його теж "під ніж"?!

Рішення Чернівецької міської ради посилається на "рекомендації комісії з виділення в оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівців (витяг із протоколу від 22.06.2020р. № 6/2020)". Цікаво дізнатися персональний склад комісії та публічно заслухати їхні аргументи.

Слід зазначити, що ще в 2017 році всі згадані приміщення були внесені до переліку приміщень, які НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ приватизації! (Посилання: http://chernivtsy.eu/…/perelik-ob-yektiv-yaki-ne-pidlyagayu…) Тоді вони відносилися до міського клінічного пологового будинку №1. А зараз що кардинально змінилося? Навіщо міняти цільове призначення приміщень, в яких успішно надається лікарсько-консультативна допомога? Я працював в жіночій консультації, і знаю, НАСКІЛЬКИ це потрібно жінкам!

Нешановні депутати міської ради! Нешановні керівники міста! Невже в Чернівцях така демографічна ситуація, що ви можете дозволити собі «розкидатися» такими лікувальними установами і такими кадрами? Дозвольте запитати, чиї інтереси ви відстоюєте? Невже власниці дорогого готелю "Панський двір", яка вже давно «гострить зуби» на приміщення за адресою – вулиця Головна, 70, і яка, не криючись, розповідає медичному персоналу, що, мовляв, "вона всіх купила і продала"? Невже в міста немає іншого будинку, який не використовується? Від цього аж смердить корупцією!

І не потрібно роздавати порожніх обіцянок, мовляв, "підшукаємо інше приміщення". Не підшукаєте, і за два тижні не підготуєте! Потім не дивуйтесь заголовкам у всеукраїнських ЗМІ: «В Чернівцях міські можновладці викидають на вулицю лікувальні установи!"

А що будете робити, коли масово підуть ускладнення вагітності, не дай Боже, фатальні? А що будете робити, коли в місті стрибкоподібно зросте онкозахворюваність жіночої статевої сфери? Самі сядете на лікарський прийом?

Ви пишаєтесь тим, що, мовляв, "вмієте рахувати гроші"? Погано вмієте, бо забули, що лікувальний заклад спроможний заробляти кошти, в світлі співпраці з НЗСУ. Місто не може заплатити комунальні послуги? То передайте будівлі перинатальному центру, який зараз в обласному підпорядкуванні! Нехай лікувальна установа і далі працює, як і працювала десятиліття до цього, задовго до вас!

А громаду спитали? Хочете поспілкуватися з обуреними жінками та їхніми родичами безпосередньо в залі міської ради?

Схаменіться і негайно скасуйте прийняті вами недолугі рішення!
Шановні чернівчани, думайте, за кого голосувати восени!" – йдеться в дописі.

Читайте також: "Голодна" діра, яка щодоби поглинає по одній зірці: про шокуючу знахідку буковинцям

В Україні зросла середня зарплата: головне Буковині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Жіноча консультація #лот #лікарі #будівля
9,5
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
О!
15 серпня 2020 р., 06:49
Шкода, що ті хто буде голосувати не читають новини, не цікавляться реальним станом речей у місті... Їх цікавлять "хліб і гроші". Це звичайно жах.
Оголошення
live comments feed...