• Головна
  • Порядок виїзду дитини за кордон: що треба знати про це буковинцям
Діти
19:02, 17 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Порядок виїзду дитини за кордон: що треба знати про це буковинцям

Діти
Порядок виїзду дитини за кордон: що треба знати про це буковинцям

Виїзд дитини закордон без згоди одного з батьків: що треба знати про це в умовах карантину розповідає 0372.ua

Проблема виїзду дитини закордон без згоди іншого з батьків є однією з найактуальніших та найчастіших проблем у період відпусток та канікул, із якими стикаються той з батьків, з ким проживає дитина.

Який порядок виїзду дитини закордон?

Згідно положень Правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.

Порядок виїзду дитини за кордон: що треба знати про це буковинцям, фото-1

Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків виїзд дитини закордон здійснюється у разі:

  • якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
  • якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи МЗС.

Не потрібна нотаріально посвідчена згода іншого з батьків при пред’явленні: свідоцтва про смерть другого з батьків, рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків, рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним, безвісно відсутнім, рішення суду про надання дозволу на виїзд дитини закордон без згоди іншого з батьків, довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини закордон у супроводі одинокої матері), довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем.

Також не потрібна нотаріально посвідчена згода у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця під час пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Порядок виїзду дитини за кордон: що треба знати про це буковинцям, фото-2

Як діяти, якщо інший з батьків відмовляється надавати нотаріально посвідчену згоду на виїзд дитини закордон?

У такому випадку перетнути кордон дитина може на підставі рішення суду про надання тимчасового дозволу на виїзд закордон без згоди іншого з батьків.

У разі наявності питань та за більш детальною інформацією ви можете безкоштовно звернутись до фахівців Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1, тел.: (0372) 51-36-14.

Звернутися по допомогу до фахівців Чернівецького бюро правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Підкови, 2. Телефон: (0372) 56 - 25 - 85.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103 (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

 Читайте також: Скільки коштуватиме зібрати дитину до школи: актуальне Буковині

За яких умов можуть перенести місцеві вибори: головне Буковині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виїзд дитини за кордон #виїзд за кордон з україни #виїзд за кордон з дитиною
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...