• Головна
  • Чи буває у шлюбі сексуальне насильство: міфи і реальність для буковиніців
Насилля
11:45, 19 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Чи буває у шлюбі сексуальне насильство: міфи і реальність для буковиніців

Насилля
Чи буває у шлюбі сексуальне насильство: міфи і реальність для буковиніців

Дуже часто ми сприймаємо стериотипно те, що відбувається у наших сім'ях. Але є межа між тим, що має місце у родинних стосунках, а чого не повинно бути. Часто люди не знають, що над ними вчиняють злочин, який карається законом, тому пропонуємо вам топ-5 міфів про насилля у сім'ї, пише 0372.ua.

Нагадаємо, що Тиждень протидії домашньому насильству проведуть у Чернівецькій ОДА

Міф 1. У шлюбі не буває сексуального насильства.

Реальність: Сексуальне насильство – це злочин, якому немає місця у стосунках між людьми, і не важливо, одружені вони чи ні. Статеві контакти мають відбуватися за згодою обох партнерів, бути прийнятними та бажаними для обох. Якщо статевий контакт відбувається з примусу, в небажаній формі, партнер залякує, принижує чи ображає – це насильство.

Міф 2. Насильство – це тільки побої.

Реальність: Окрім фізичного насильства не менш небезпечними є психологічне, економічне та сексуальне насильство. Зокрема, економічне насильство часто ховається за маскою турботи: партнер наполягає на відсутності необхідності працювати чи навчатися, проте потім з'являється тотальний контроль, звітування використаних коштів та приниження. Більше того, відсутність економічної незалежності є однією із головних причин замовчування та прийняття фізичного насильства.

Міф 3. Б’є – отже любить, усі так живуть.

Реальність: Насильство однієї людини щодо іншої – це не норма, а протиправні дії, яким немає виправдання. Шукаючи пояснення насильству багато постраждалих роками не звертаються за допомогою, що погіршує ситуацію та може мати важкі психологічних наслідків. Життя в постійному страху і стресі призводить до втрати впевненості, формування низької самооцінки та різного роду нездужання.

Міф 4. Домашнє насильство існує лише в неблагополучних сім’ях

Реальність: Домашнє насильство не має соціальних меж. Воно трапляється у всіх соціальних групах незалежно від рівня освіти і доходів.

Міф 5. Потрібно терпіти заради дітей.

Реальність: Діти, які ростуть у повній сім'ї і бачать насильство, страждають набагато більше за тих, хто зростає з одним із люблячих батьків у гармонійних стосунках та родинному спокої. Діти, які є свідками насильства між батьками чи близькими родичами, навіть якщо фізично уникають його, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, взаємовідносини з однолітками, навчання.

Про це повідомляє Чернівецький обласний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

Читайте також: На Герцаївщині капітально відремонтували амбулаторію та подарували авто швидкої

Чернівчанин вимагав у чоловіка борг, якого не існує

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Насилля #сім'я #права #відповідальність
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...