• Головна
  • Буковина – у списку переможців Конкурсу від Асоціації "Єврорегіон Карпати – Україна"
Єврорегіон Карпати - Україна
11:07, 24 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Буковина – у списку переможців Конкурсу від Асоціації "Єврорегіон Карпати – Україна"

Єврорегіон Карпати - Україна
Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна»

Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна»

45 проєктів та майже 14 мільйонів гривень – карпатські громади знову реалізовуватимуть сміливі ініціативи, пише 0372.ua

4 серпня на засіданні Конкурсної ради Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад (конкурсного набору грудня 2019) затверджено список 45 проєктів-переможців. Загальна вартість ідей, які отримали шанс на реалізацію, - майже 14 мільйонів гривень (в тому числі близько 10 мільйонів гривень гранту).

В цифрах перелік переможців виглядає так:

а) за областями: 11 проєктів з Львівської, 11 із Закарпатської, 12з Івано-Франківської та 11 із Чернівецької областей.

б) за пріоритетами: збереження і популяризація історико-культурної спадщини – 19, збереження і популяризація природної спадщини – 7, туризм – 19.

Що ж буде підтримано? Наприклад Закарпаття приємно потішило екологічними ініціативами: долина річки Теребля стане чистою, якість води на Свалявщині покращиться, Великоберезнянська громада отримає сміттєві баки та шанс позбутися сміттяпід своїми парканами. Також попрацюють над збереженням історико-архітектурних обєктів, новими туристичними маршрутами та навіть створять туристичний кластер. Львівщина надихає системним підходом - серед переможців є проєкти, які продовжують минулорічні ініціативи. Наприклад у Бориславі минулого року завдяки Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад з’явилося новеньке приміщення для музею Йогана Зега, а цьогоріч там буде облаштована експозиція. Вкотре попрацюємо з історико-культурним заповідником «Тустань» - всі їхні проєкти креативні та результативні, хто був в Тустані наприклад 5 років тому і зараз, точно відчувають різницю. Як і Львівщина, продовжує тішити послідовністю Івано-Франківська область, тут теж маємо декілька проєктів, які є логічним продовженням проєктів минулих років. Традиційно багато екологічних ініціатив, а також якісних та сучасних історико-культурних рішень. А Чернівецька область наступні декілька місяців активно працюватиме в сфері історії та культури – найбільше проєктів цього регіону власне про музеї, традиції та унікальну спадщину краю. Все це підсилиться гарними проєктами в сфері туризму та промоції. Ідей багато, всі вони різні, але комплексно створюють ефективну систему розвитку Карпат.

Двічі Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві з Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними радами успішно підтримували сміливі ідеї та допомагали їх втілити в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад. За цей час вдалося профінансувати 65 проєктів на загальну суму близько 20 млн грн.

Нагадаємо, що 28 липня 2020 року Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» оголосила переможців Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад2020 - 39 проєктів загальною вартістю понад 10 мільйонів гривень (це вже втретє Програма надає підтримку громадам).

Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад грудня 2019 року унікальний тим, що спільно реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», Міністерством розвитку громад і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».

«Програма є унікальною з моменту першого конкурсного набору, бо досі нікому не вдавалося об’єднати ресурси чотирьох обласних бюджетів для втілення спільного проєкту, який ще й став тривалим та регулярним. Але цей конкурсний набір став ще одним кроком до масштабування Програми, адже партнерами Асоціації стали не лише обласні ради, а Міністерство розвитку громад і територій України та Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька обласні державні адміністрації. Нам вдалося долучити до ресурсу органів місцевого самоврядування ще й кошти державного бюджету. До кінця грудня 2020 року паралельно реалізовуватимуться проєкти-переможці одразу двох конкурсних наборів – в цифрах це 84 унікальні ідеї вартістю майже 25 мільйонів гривень. Переконана, що такого масштабу ще не вдавалося досягнути нікому в межах однієї Програми.» - підкреслила Галина Литвин, виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна»

Нагадаємо, що прийом проєктів на конкурс тривав в період 8 листопада - 9 грудня 2019. Заявки могли подаватися від органів місцевого самоврядування, громадських організацій, благодійних фондів та комунальних організації (закладів, установ), які зареєстровані на території Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей. Загалом було подано 172 заявки. Визначення переможців відбулося одразу, як тільки були одержані кошти з державного бюджету на реалізацію проєктів.

Читайте також: «Доступних ліків» у наступному році для буковинців стане більше

Випускники військової кафедри ЧНУ присягнули на вірність народу України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Єврорегіон Карпати - Україна #Буковинські Карпати
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...