• Головна
  • Вітаємо Чернівці та всю Буковину з Днем знань! Народний календар на сьогодні
Релаксні новини
07:45, 1 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Вітаємо Чернівці та всю Буковину з Днем знань! Народний календар на сьогодні

Релаксні новини
Вітаємо Чернівці та всю Буковину з Днем знань! Народний календар на сьогодні

1 вересня українці традиційно відзначають свято всіх вчителів, школярів, студентів – День знань 2020, що знаменує початок навчального року, пише 0372.ua.

День знань традиційно відзначають в Україні, Вірменії, Казахстані, Молдові, Туркменістані, Росії, Німеччині та Канаді.

Сучасні першокласники 1 вересня приходять на урочисту лінійку все частіше в традиційних українських вишиванках, звучить гімн України, дзвенить дзвіночок, і діти вирушають на свій перший урок.

Цьогоріч епідемія коронавірусу внесе свої корективи у відзначення цього свята, та все ж для першокласників цей день точно стане особливим.

У середніх спеціальних і вищих навчальних закладах, як правило, обходяться без лінійок, в ЧНУ цьогоріч навчання взагалі розпочнеться дистанційно.

Вітаємо Чернівці та всю Буковину з Днем знань! Народний календар на сьогодні, фото-1

У народі назва першого осіннього місяця пов’язана з вересом – рослиною, вельми поширеною на всьому ареалі Полісся. Цей вічнозелений кущ квітує з серпня і аж до кінця жовтня. Але пік цвітіння вересу, що рожево-бузковими суцвіттями вкриває соснові бори, торф’яники та піщані пагорби – припадає саме на вересень. Верес, як і липа, є вельми цінним медоносом. Щоправда, в наших краях вересовий мед не в особливій пошані за його гіркуватий присмак (натомість французи вважають за делікатес).

Вітаємо Чернівці та всю Буковину з Днем знань! Народний календар на сьогодні, фото-2

Ідентична українській назва цього місяця простежується і в інших народів: у білорусів – «верасєнь», у поляків – «вжешєнь»; у перекладі з латиської мови вересень означає «місяць вересу», з литовської – «місяць цвітіння вересу». Сучасна назва вересня в нашому календарі закріпилася відносно недавно – на початку ХХ ст.. До цього в кожному регіоні були свої, «домашні» найменування: «руєн» («ревун» ), «маїк» (від слова «маятися», зеленіти), «сівень», «покрійник», і зрештою, зрозуміле всім «бабське літо».

За повір’ям, цей день має бути теплим, хоч і казали: "День жаркий, але дихає осінню".

Іменинники сьогодні: Андрії, Миколи, Тимофії та Геннадії.

#1 вересня у Чернівцях #1 вересня #свято 1 вересня #1 вересня 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...