• Головна
  • На Буковині та в інших "червоних" зонах освітній процес відбуватиметься лише дистанційно - Шкарлет
фото
16:08, 31 серпня 2020 р.
Надійне джерело

На Буковині та в інших "червоних" зонах освітній процес відбуватиметься лише дистанційно - Шкарлет

фото
фото Укрінформ

фото Укрінформ

1 вересня стартує новий навчальний рік в Україні. Проте залежно від епідемічної ситуації в кожному регіоні держави, освітній процес матиме свої особливості, зокрема у "червоній" зоні очне навчання буде забороненим, пише 0372.ua.
Про це сказав т.в.о. міністра Сергій Шкарлет на брифінгу щодо початку нового 2020/2021 навчального року та попередніх результатів вступної кампанії до закладів вищої освіти у понеділок, 31 серпня, повідомляє Укрінформ.
Як зазначив Шкарлет, "навчальний рік, як і завжди, розпочнеться 1 вересня, але з певними особливостями епідемічної ситуації в кожному регіоні. Або в кожній освітній адміністративно –територіальній одиниці".
За його словами, рівень епідемічної небезпеки буде визначатися державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Хочу зазначити, що в разі зеленого, жовтого або помаранчевого рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів загальної середньої освіти, закладів освіти буде дозволено у звичайному режимі, але з чітким дотриманням санітарних норм і норм безпечної поведінки та існування. В разі встановлення червоного режиму епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами буде заборонено, і освітній процес буде відбуватися тільки в дистанційному режимі, - уточнив т.в.о. міністра освіти і науки.

Він зауважив, що станом на сьогодні червоний рівень небезпеки встановлений у 19 зонах. 

Хочу нагадати, що переважна більшість закладів загальної та середньої освіти в Україні є закладами комунальної власності. І відповідно організація їх технічного та матеріально-технічного та фінансового забезпечення згідно зі статті 32 Закону "Про місцеве самоврядування", відповідно покладається на сільські, селищні, міські та обласні ради, - сказав Шкарлет.

Водночас він зауважив, що у межах компетенції МОН звернулося з деякими листами до обласних державних адміністрацій, керівників департаментів освіти і науки обласних та Київської міської державної обласної адміністрації та закладів освіти щодо організації освітнього процесу.

За словами Шкарлета, у листах зазначено, що "керівники закладів та їх засновники мають в обов’язковому порядку забезпечити безперебійне водо- , електро-, газо- та теплопостачання закладів освіти, забезпечити обов’язкове підвезення у місцевості учнів та педагогічних працівників до закладу освіти і у зворотньому напрямку, але при цьому - з обов’язковим санітарно-технічним контролем транспортних засобів і дотриманням норм щодо кількості пасажирів, як того вимагають постанови головного державного санітарного лікаря". 

Цими ж листами, зауважив він, рекомендовано встановити особливі умови організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти.

Окрім того, рекомендовано забезпечити заклади засобами індивідуального захисту, засобами за дотриманням правил особистої гігієни та відповідним обладнанням – безконтактними термометрами, антисептиками тощо.

Також, зауважив він, окремим листом тим же адресатам було направлено методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році.

Читайте такожУ районах Чернівецької області, що в "червоній зоні", школярі навчатимуться дистанційно: деталі

Чернівці утримують лідерство за кількістю нових випадків: географія

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новий навчальний рік #дистанційно #заклади освіти #МОН
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...