• Головна
  • Воздвиження Чесного Хреста: традиції та звичаї буковинців
Релаксні новини
07:44, 27 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Воздвиження Чесного Хреста: традиції та звичаї буковинців

Релаксні новини
Воздвиження Чесного Хреста: традиції та звичаї буковинців

Сьогодні одне з 12 великих свят року – Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста Господнього, пише 0372.ua з посиланням на Укрінформ.

Свято знаменує одразу дві важливі події з історії Хреста Господнього: віднайдення його в ІV столітті і повернення з Персії в VІІ столітті. За римським звичаєм, знаряддя тортур зазвичай кидали в братню могилу разом з тілами страчених — тому хрест Спасителя впродовж тривалого часу знаходився в землі поряд з тілами розбійників біля Голгофського пагорба неподалік від Єрусалима. На початку ІІ століття імператор Адріан, який не сприймав ані християнство, ані юдаїзм, наказав зрівняти Голгофський пагорб і засипати печеру Святого Гробу, спорудивши на тому місці храм Венери.

Лише в 326 році, 80-річна мати імператора Костянтина Єлена, під час розкопок на Голгофському пагорбі, що проводилися під її патронатом, віднайшла хрест на якому колись розіп’яли Ісуса Христа. Після чого хрест було встановлено на Голгофі, а згодом, на місці де його було знайдено — спорудили храм. Друге "обретіння" пов’язане з тривалою війною Візантії та Персії. В 614 році перси захопили і розграбували Єрусалим. Тоді був викрадений і хрест Господній, який загарбники мали намір продати за чималі гроші. Але в 628 році імператор Іраклій розбив персів і повернув святиню в Єрусалим.

Воздвиження Чесного Хреста: традиції дня

Воздвиження Чесного Хреста: традиції дня

В народі Воздвиження називали Здвиженням. Наші пращури вважали, що «На Здвиження земля двинеться ближче до зими» — перестає рости трава й приходять перші приморозки. «В цей день здвигається земля з літа на зиму», а «Кожух зі свитою здвинулись і кучма надвинулась». Всі птахи мають відлетіти (двинутися) у вирій, а все лісове гаддя ховається в листя й залізає в землю, щоби перебути там зиму аж до першого весняного грому.

Жодної важливої справи на Здвиження не починали. Не виконували і важких робіт, пов’язаних насамперед з деревом. Квіти, якими на свято прикрашали хрест у церкві, вважалися цілющими. Їх кидали в купіль хворій людині, ними обкурювали немовля на якого навели вроки, клали в подушку покійнику. Вважалося, що в цей день хрест і хресне знамення набувають надзвичайно великої сили. Однією з особливостей цього свята є строгий піст – у пам’ять про страждання і смерть Господа на Хресті.

Народні прикмети 27 вересня:

  • Якщо погода ясна і тепла, то холоди настануть нескоро.
  • Різко похолодало – весна ранньою буде.
  • Північний вітер – до спекотного літа.
  • Побачивши на землі незрозумілі сліди, не можна їх переходити.

Іменини сьогодні відзначають: Іван, Ганс, Янош.

Професійне свято святкують: вихователі, машинобудівники. Також сьогодні відзначають день туризму.

#свято 27 вересня #воздвиження чесного хреста #традиції на воздвиження хреста
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...