• Головна
  • Які маски варто обирати для школярів - ЦГЗ: поради буковинцям
фото
13:14, 4 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Які маски варто обирати для школярів - ЦГЗ: поради буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Обираючи немедичні (тканинні маски) для учнів, варто дотримуватися певних критеріїв, щоб їх використання справді було раціональним, пише 0372.ua.

Маски, виготовлені з пористих тканин, зокрема марля, мають вкрай низьку фільтрувальну ефективність – не більше 3%. Тому навіть за великої кількості шарів застосувати їх не раціонально, радять у Центрі громадського здоров'я.

Зазначається, що для зменшення ризику інфікування SARS-CoV-2 ідеальним поєднанням тканин і кількості шарів, згідно з рекомендаціями ВООЗ, є:

  • зовнішній шар з гідрофобного матеріалу (поліпропілен, поліестер або їх суміш);
  • середній шар з гідрофобного синтетичного матеріалу (поліпропілен) або з матеріалу, який посилює фільтрувальні властивості захисної маски (бавовна);
  • внутрішній шар з гідрофільного матеріалу (бавовна або тканини з домішками бавовни).

Нагадуємо, що МОЗ оновили протиепідемічні правила навчання у школах: головне Буковині

Під час вибору тканинної маски слід звернути увагу на певні параметри. Зокрема, розмір, фіксацію, колір. По-перше, розмір необхідно підбирати індивідуально, особливо якщо мова йде про дітей (маска має щільно прилягати до носа, рота і підборіддя, але не здавлювати). По-друге, що стосується фіксації, то ремінці або вушні петлі мають щільно тримати маску на обличчі, але не передавлювати голову (ремінці) або вуха (петлі).

Фахівці ЦГЗ радять, щоб колір маски був світлий, аби дитина та батьки могли чітко визначити ступінь її забруднення для своєчасної заміни. Натомість не рекомендовано використовувати маски з вишивкою, наліпками, написами, оскільки вони можуть посилювати опір диханню (створювати відчуття недостатності повітря). Матеріали тканинної маски мають бути стійкі до дії температур під час прання.

Поради для школярів та батьків щодо немедичних масок - іографіка ЦГЗ

Прати маску необхідно щонайменше після одного дня використання при температурі не менше 60°С протягом 60 хвилин.

Дитині протягом навчального дня необхідно щонайменше дві маски для зміни в разі забруднення, - радять спеціалісти.

Рекомендовано, щоб дитина самостійно обирала собі маску або зробіть її разом, такий підхід підвищить прихильність до носіння маски.

Чітко та зрозуміло поясніть дитині як правильно надягати, носити, знімати маску. Покажіть це дитині особистим прикладом. Якщо ж дитина чхала в маску, необхідно негайно її замінити.

Читайте такожВ одній зі шкіл на Сторожинеччині виявили спалах коронавірусу

Хто у "червоній" зоні: прийнято рішення про нове епідемічне зонування Буковини

#школа #немедичні маски #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...