• Головна
  • Фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ у Чернівцях відбувся в оновленому форматі
КУльтура
21:03, 9 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ у Чернівцях відбувся в оновленому форматі

КУльтура
Фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ у Чернівцях відбувся в оновленому форматі

Із 4 по 6 вересня у Чернівцях тривав ХІ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ, пише 0372.ua

В умовах жорсткого карантину та внесення Чернівців до «червоної зони» організатори дещо змінили формат заходу задля безпеки його учасників та відвідувачів. Цьогорічний фестиваль відбувся онлайн. Усі заходи транслювали на офіційній сторінці Meridian Czernowitz у Facebook та сторінці нашого медіапартнера Суспільне: Буковина. Наразі кількість переглядів усіх подій «Меридіану» сягає близько 80 тисяч.

Меридіан Черновіц - фестиваль у Чернівцях, Фото Василя Салиги

Меридіан Черновіц - фестиваль у Чернівцях, Фото Василя Салиги

Фокусна тема цьогорічного MERIDIAN CZERNOWITZ – «Слідами Целана». У рамках фестивалю відбулося 32 події. Серед них – поетичні читання, дискусії, презентації нових книжок, автограф-сесії та екскурсії «Місцями Пауля Целана».

Учасниками заходів стали 30 авторів із 5 країн – Німеччини, Австрії, Швейцарії, Ізраїлю та України. Зокрема: Маттіас Бут, Нора Боссонг, Ульріке Альмут Зандіг, Надя Кюхенмайстер (Німеччина); Ріхард Валл (Австрія); Інгрід Фіхтнер, Рольф Германн (Швейцарія); Тал Нітзан, Яель Глоберман (Ізраїль); Юрій Андрухович, Таня Малярчук, Сергій Жадан, Святослав Вакарчук, Софія Андрухович, Андрій Любка, Юрій Іздрик, Олесь Ільченко, Петро Рихло, Марк Бєлорусець, Олександр Бойченко, Броніслав Тутельман (Україна) та ін.

Фестиваль Меридіан у Чернівцях 2020, Фото Василя Салиги

Фестиваль Меридіан у Чернівцях 2020, Фото Василя Салиги

Також на фестивалі була представлена молодіжна перформативно-поетична сцена, участь в якій взяли чернівецькі автори. На цьогорічному «Меридіані» відбулися презентації п’яти нових книжок, які вийшли в однойменному видавництві спеціально до фестивалю: поетичної збірки «NAKED ONE» Юрія Іздрика, «За такі гріхи Бог ще подякує» Тані Малярчук, поеми-трактату Володимира Гаряїва «Метафізичний реквієм», а також прозових – «малий український роман» Андрія Любки й «Порт Житана» Олеся Ільченка.

Глядачі фестивалю першими в Україні мали змогу послухати читання з нового роману Юрія Андруховича «Радіо Ніч» та побачити картину-обкладинку книжки (художник Влодко Костирко). Окрім онлайнових подій, у Чернівцях біля пам’ятника невідомому поету відбулося шість автограф-сесій за участю Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Андрія Любки, Софії Андрухович та Броніслава Тутельмана.

За словами директорки Meridian Czernowitz Євгенії Лопати, враження від фестивалю в неї дуже позитивні.

MERIDIAN CZERNOWITZ, Фото Василя Салиги

MERIDIAN CZERNOWITZ, Фото Василя Салиги

"Навіть всупереч фінансовим та організаційним труднощам, – запевняє Євгенія. – Наша команда вкотре продемонструвала, що гнучка та здатна адаптуватися до нових обставин і створювати цікаві, якісні та резонансні культурні події, яким став цьогорічний «Меридіан» – однозначно інакшим, не схожим на жодний із попередніх фестивалів, але цим й унікальним та захоплюючим. Для усіх причетних".

Переглянути записи фестивальних подій можна на офіційній сторінці Meridian Czernowitz у Facebook.

Читайте також: У вересні Землю накриє потужна магнітна буря: головне Буковині

"Хотів вбити надокучливу муху, а підірвав будинок": про курйозний випадок буковинцям

#у Чернівцях відбувся меридіан черновіц #фестиваль меридіан у Чернівцях 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...