• Головна
  • Ламаємо стереотипи - все про декретну відпустку для батька
Декретна відпусткуа
19:14, 16 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Ламаємо стереотипи - все про декретну відпустку для батька

Декретна відпусткуа
Декретну відпустку для батька, фото ілюстативне з відкритих джерел

Декретну відпустку для батька, фото ілюстативне з відкритих джерел

Всім відомо, що у нашому суспільстві існує стереотип, що декретну відпустку по догляду за дитиною може отримати тільки жінка – матір дитини, пише 0372.ua.

Однак трудове законодавство в даному аспекті повністю відповідає міжнародним стандартам і закріплює право на отримання відпустки по догляду за дитиною батьком або іншими родичами, що все більш адекватно сприймається суспільством, адже саме батьки вирішують, хто і скільки має доглядати за дитиною у силу їх кар’єрних можливостей.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами

Поняття «декретна відпустка» включає в себе два види відпусток: відпустка у звязку з вагітністю та пологами (надається тільки жінкам) та відпустка по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку.

Закон України «Про відпустки» та Кодекс Законів про працю (стаття 179) встановлює, що відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку повністю або частинами може бути використана батьком дитини, дідом, бабусею, або іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною. У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду така відпустка може надатись вище переліченим особам без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше, ніж до досягнення дитиною шестирічного віку.

Як батьку реалізувати дане право?

Для того, щоб отримати відпустку по догляду за дитиною батьку слід підготувати наступні документи:

1)заява на імя керівника (роботодавця) про надання відпустки;

2)копія свідоцтва про народження дитини;

3)довідка з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення термінувказаної відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено.

За батьком зберігається робоче місце із зарахуванням строків відпустки до страхового стажу і виплачується допомога по догляду за дитиною.

У разі наявності питань та за більш детальною інформацією ви можете безкоштовно звернутись до фахівців Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1, тел.: (0372) 51-36-12.

Звернутися по допомогу до фахівців Чернівецького бюро правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Підкови, 2. Телефон: (0372)56 - 25 – 85 (Садгора).

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

Читайте також:  У Чернівцях проводять епідемічні розслідування порушення карантину

За рік у Чернівцях євро виріс майже на шість гривень, а долар піднявся на три: курс валют на сьогодні

#декретна відпустка #декретна відпустка для батька #роз'яснення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...