• Головна
  • Новий навчальний рік у Чернівцях
Новини компаній
15:00, 23 вересня 2020 р.

Новий навчальний рік у Чернівцях

Новини компаній
Дистанційна школа Оптіма у Чернівцях

Дистанційна школа Оптіма у Чернівцях

Як будуть проходити заняття в Чернівцях у новому навчальному році? Як довго триватиме дистанційне навчання в нашому місті? Які є альтернативи державним школам у Чернівцях? Де можуть вчитися школярі в новому навчальному році?

Навесні, із початком епідемії, школи перейшли на дистанційне навчання. У нашому місті епідеміологічна ситуація залишається досить складною, ми перебуваємо в «червоній» зоні карантину. І хоча ці параметри переглядаються кожні два тижні, підстав стверджувати, що школи найближчим часом запрацюють у звичайному режимі, поки що немає.

Разом із тим, дистанційна форма стала несподіванкою для багатьох шкіл. Екстрено було потрібно створювати навчальні матеріали, освоювати програми для дистанційного навчання, вести заняття віддалено. Для кожної школи це стало індивідуальним випробуванням, фактично в кожній школі сформувалося своє «дистанційне навчання», зі своїми проблемами та перевагами.

Водночас у нашій країні є школи, які сформували багатий досвід дистанційної форми, пропонують міжнародні стандарти шкільної освіти для школярів України.

Карантин 2020: в які школи можуть вступити жителі Чернівців

Під час карантину всі школярі були відправлені додому вчитися онлайн. Далеко не всі навчальні заклади змогли належним чином організувати таке навчання, багатьох батьків досі кидає в жар від слова «дистанційне навчання» в наших школах. Проблема в тому, що для більшості навчальних закладів країни така форма була нав’язаною необхідністю, а не опрацьованим рішенням, в них рідко виходило реалізувати ті переваги, які зробили дистанційне навчанням світовим трендом в останні роки.

Парадокс полягає в тому, що в Україні вже далеко не перший рік працюють висококласні приватні дистанційні школи. Порівняно зі звичайними ЗОШ вони пішли далеко вперед, пропонують не тільки якісну шкільну освіту та передові навчальні матеріали, а й забезпечують більш прозорі умови навчання, широку можливість для участі в міжнародних освітніх програмах і проєктах, високий рівень вивчення іноземних мов.

Дистанційні школи XXI століття

Приватні школи в Україні традиційно мають значно більшу свободу в питаннях вибору навчальних матеріалів і детального опрацювання програми. Більше того, маючи незалежне фінансування, приватні навчальні заклади можуть зацікавити й залучити талановитих і висококваліфікованих педагогів, забезпечити зовсім інший рівень освіти, ніж державні ЗОШ.

Наприклад, «Оптіма» орієнтується на міжнародні освітні стандарти, намагається дати учневі набагато більше, ніж закріплено в українській шкільній програмі. Спираючись на передові педагогічні напрацювання, школі вдалося зібрати кращу в країні базу сучасних мультимедійних лекцій та інтерактивних занять, які допоможуть не тільки зрозуміло та послідовно викласти матеріал, а й серйозно зацікавити молоду людину новими знаннями.

До нового навчального року «Оптіма» підготувала адаптовану інтерактивну програму для наймолодших школярів, понад 16 000 захопливих і розвивальних завдань за проєктом «Smart Kids» для цікавого та корисного відпочинку дітей, а також понад 2500 неймовірних 3D анімаційних занять для середньої та старшої школи. Пройтися по середньовічному замку, детально вивчити структуру вулкана, побачити наочні приклади дії фізичних формул і законів – усе це тепер доступно в будь-якій точці планети, через інтернет.

Одночасно із цим школа пропонує також форму онлайн-занять у невеликих віртуальних класах. Тут, у невеликих групах до чотирьох осіб, учні зможуть детальніше опрацювати навчальний матеріал, отримати практичні навички в іноземних мовах, глибше вивчити цікаву тему. Особливо актуальна ця форма буде для молодших класів, де дитина може потребувати організаційної допомоги викладача, повинна перебувати під наглядом, поки батьки на роботі.

У вивченні англійської мови школа співпрацює з міжнародними освітніми проєктами та платформами. Наприклад, уже з 5-го класу учні «Оптіми» користуються освітньою платформою Oxfordlearn.com від всесвітньо відомої студії Oxford University Press, мають можливість додатково вступити в одну зі шкіл-партнерів США або Канади (де після закінчення також отримати документ державного зразка, знати англійську не гірше своїх закордонних однолітків).

«Шкільна програма без прогалин»: це можливо?

Ще однією перевагою школи стала індивідуальна робота з кожною дитиною та гнучка програма навчання. Тут кожен учень може вчитися у своєму ритмі, отримати вичерпну консультацію, допомогу в освоєнні складної теми та розгорнуту відповідь на будь-яке питання. Тьютор (або наставник) не тільки допомагає дитині освоїти шкільну програму, але й підбирає ті матеріали та методики, які найкраще підійдуть конкретному учневі.

Стовідсоткове освоєння шкільної програми в «Оптімі» забезпечується можливістю опрацювання теми кожним учнем. Дистанційна форма передбачає індивідуальний графік та адаптацію шкільної програми. Коли звичайні школи обмежені часом одного уроку та заздалегідь зафіксованими темами, в «Оптимі» акцент робиться на навчання, а не виконання плану.

Іншими словами, якщо дитина не зрозуміла тему, то її тьютор і викладач допоможуть, повторно пояснять, дадуть додаткові навчальні матеріали та вправи для опрацювання. Тут не потрібно «наздоганяти» пропущені знання, адже освоєння нової теми можливо тільки після ретельного опрацювання поточних.

Ще одна характерна риса «Оптіми» (https://optima.school/) – це особливе ставлення до помилок дітей. Замість двійки та пригніченого настрою учні отримують допомогу, помилка тут – відмінна можливість навчитися, виправити її в шкільних і контрольованих умовах. Це дозволяє дітям не тільки виявляти ініціативність, усуває страх перед навчанням, але й допомагає опрацьовувати свої помилки та знаходити правильне рішення.

Навчання або факультатив?

Сьогодні «Оптіма» пропонує відразу кілька форм навчання. Дитина може вчитися в онлайн-школі як в основному чи другому навчальному закладі або факультативно за програмою «Слухач». Відмінності тут тільки в написанні ДПА та ЗНО. Отримання документа про освіту державного зразка після закінчення.

Перевага «Слухача» в тому, що дитина та батьки отримують доступ до всіх матеріалів курсу, передових напрацювань і вправ, можуть на практиці побачити всі переваги, перед тим як перевестися.

Гнучка навчальна програма в «Оптімі» дає змогу забути про виснажливі пошуки навчальних закладів із поглибленим вивченням іноземних мов або акцентом на точні дисципліни. Залежно від потреб кожного учня формується й додаткова шкільна програма. Тут можливо одночасно вивчити іноземні мови та скласти іспит на міжнародний мовний сертифікат та отримати серйозний базис у точних науках, достатній для будь-якого вітчизняного або закордонного вишу.

Для тих, хто хоче самостійно переконатися в якості навчальних матеріалів, спробувати «інше» дистанційне навчання, із початком навчального року «Оптіма» пропонує отримати безкоштовний тижневий «демодоступ» до матеріалів за будь-який клас. Дізнатися подробиці про роботу школи та про демодоступ ви можете на офіційному сайті школи.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...