• Головна
  • "Якщо я буду халатно виконувати свою роботу, діти будуть вмирати…": інтерв'ю з лікарем Михайлом Гнатюком
Інтерв'ю
17:51, 28 вересня 2020 р.
Надійне джерело

"Якщо я буду халатно виконувати свою роботу, діти будуть вмирати…": інтерв'ю з лікарем Михайлом Гнатюком

Інтерв'ю
"Якщо я буду халатно виконувати свою роботу, діти будуть вмирати…": інтерв'ю з лікарем Михайлом Гнатюком

Кореспонденту сайту 0372.ua вдалося поспілкуватися з Михайлом Гнатюком, дитячим лікарем онкологом, якого знають і поважають на Буковині та поза її межами. Що розповів лікар про роботу, особисту відповідальність та чому вирішив приєднатися до "Єдиної Альтернативи" читайте в матеріалі.

Він кожного дня на передовій у боротьбі за життя дітей. Лікар, який не потребує додаткового представлення. Про нього знають і поза межами області. Він – це дитячий лікар онколог Михайло Гнатюк.

Попри його насичений лікарський графік, ми змогли поспілкуватися з паном Михайлом та дізналися, чому він долучився до команди «Єдиної Альтернативи».

- Згадаємо початок вашої кар'єри медика. Знаю, що ви взагалі хотіли бути військовим, а потім за збігом обставин пішли у медичний. Що ви очікували від військової служби і що спільного з нею знайшли для себе уже в медицині?

- Так, спочатку хотів бути військовим, проте не шкодую, що став лікарем. Насправді, є багато спільного між медициною та військовою службою: це і відповідний режим, дисципліна, ставлення до роботи. Ми розуміємо, що за нас ніхто не буде нічого вирішувати, тому треба взяти відповідальність на себе і якісно виконувати свою роботу.

- З лікарської практики, коли людина стає найбільш вразливою до хвороб, зокрема й онкологічних захворювань? Як підтримувати себе, щоби не здатися?

- Не буду багатослівним. Вважаю, що кожен має залишити щось корисне після себе і усвідомити, що іншого життя вже не буде.

Час так швидко проходить, тому треба жити та радіти тому, що є зараз.

Михайло Гнатюк, дитячий лікар-онколог

- Коли востаннє ви були у відпустці? Якщо у вас випадає вільний час, як намагаєтеся його провести?

- Моя відпустка і загалом моє життя – це робота. Минулого року був 5-6 днів у відпустці. Зазвичай їжджу в гори, а взагалі, я не маю часу відпочивати, бо більше 80% свого життя проводжу на роботі. І я щасливий.

Вважаю, що ти повинен робити те, що тобі до душі. Але якщо працюєш, то потрібно виконувати свою роботу на 100%, не менше.

- Яка ситуація з онкологічними захворюваннями, зокрема дітей у Чернівцях та області?

- Ситуація одна – рівень захворюваності практично однаковий, проте за останні 5-7 років занедбаних форм захворювань значно побільшало. До прикладу, з 18 дітей з виявленим онко у 14 III-IV стадії хвороби. Шанси на те, що дитину вилікують – зовсім малі. Чия провина в цьому? У різних ситуаціях по-різному: або несвоєчасно спрацював педіатр чи сімейний лікар, або ж батьки не прослідкували за станом дитини. Маємо пам’ятати, що діти – це наше майбутнє, про них потрібно дбати.

На жаль, ми не всіх можемо вилікувати, а як же хочеться, щоби батьки бачили своїх дітей, внуків. Вдячний всьому своєму персоналу, тому що вони справді вболівають за кожну дитину.

- Ви не раз говорили про те, що діти це "обличчя батьків". Як не перетнути ту межу між батьківським піклуванням та відвертим нав'язуванням своєї думки або ж навпаки, залишаючи дитину віч-на-віч з проблемами?

- За дітьми потрібно слідкувати і допомагати їм. Не у всіх ситуаціях дитині йде на користь, коли її лишають сам-на-сам з проблемою. Діти – це наше майбутнє і їм насправді завжди потрібна наша підтримка. Скільки є малечі, яка позбавлена батьківської опіки. Скільки обдарованих діток, які просто не мають можливості розвиватися, бо їм не допомагають, їх просто не чують.

Дітей потрібно любити і не залишати наодинці з проблемами, тому що більшість питань можна вирішити, якщо звернутися по допомогу і зробити це вчасно.

- Кілька років тому Вас запрошували до виконкому міськради. Тоді ви сказали, що одна людина не в змозі щось змінити. Але нещодавно Вас представили на сторінці Єдиної Альтернативи в фейсбуці. Як це трапилось?

- Проблема в тім, що в нашій міській раді чубляться між собою, а чернівчани страждають. Не вистачає команди фахівців, де кожен на своєму місці виконуватиме свою роботу. Ну не може НЕфахівець, без відповідної підготовки і навчання – якісно виконувати роботу та правильно побудувати систему управління.

Якщо ти відчуваєш, що не справляєшся зі своїми обов’язками – скажи це прямо і звільни місце для фахівця, який займатиметься справою якісно.

Якщо я, як лікар, буду халатно виконувати свою роботу, діти будуть вмирати…

Тому я вважаю, що до влади потрібно привести команду фахівців, які візьмуть відповідальність за розвиток міста на себе.

Лікар Михайло Гнатюк долучився до "Єдиної Альтернативи"

- Багатьох з команди "Єдиної Альтернативи" запитують: чому долучилися? Невже так #накипіло? Що скажете на це питання Ви?

- Мені приємно, що в Чернівцях є люди, які переживають за своє місто і яким не байдуже, що його чекає у майбутньому.

Деякі ситуації в нашому місті просто абсурдні. По факту, все ж елементарно робиться: збирається команда фахівців (я наголошую на цьому ще раз!), які знають як треба зробити правильно.

До прикладу, з благоустроєм в Чернівцях проблеми і з цим не посперечаєшся.

Чернівці – дуже маленьке, але архітектурно красиве місто. Чому ми не можемо хоча би зберегти те, що до нас зробили якісно?

- Якщо проводити паралель між обов'язками завідуючого відділення (який організовує роботу окремого підрозділу цілої структури) та очільником міста - що першочергово потрібно зробити, щоб навести лад в місті?

Перш за все, потрібно почати з себе. Спробуйте змінити себе на краще і середовище, де ви перебуваєте.

Працюйте завжди на максимум, на всі 100%, інакше можна і не братися за справу. Дуже важливо працювати в команді фахівців, де кожен на своєму місці виконує свій обов’язок. Працюйте швидко, якісно і нарешті почніть брати відповідальність за свої дії.

Не будьте байдужими до проблем. Дуже добре, що чернівчани почали усвідомлювати і рухатися в напрямку до їх вирішення.

Кожен керівник має усвідомлювати, що успіх не вимірюється розміром його зарплати. У нашому випадку, успіх в місті вимірюється рівнем добробуту чернівчан.

Зам’ятайте, життя в нас одне і треба прожити його не дарма.

 Читайте також: Переобрали мером після смерті: у Румунії на місцевих виборах переміг померлий кандидат

Половина українців не зробила б щеплення від коронавірусу, навіть безкоштовні - результати дослідження

#лікар Михайло Гнатюк #дитячий онколог у Чернівцях #лікар у Чернівцях
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...