• Головна
  • Молодь у Чернівецькій області має бути залучена до процесів державотворення: "Молодіжна програма 2021-2025"
Молодь
15:24, 13 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Молодь у Чернівецькій області має бути залучена до процесів державотворення: "Молодіжна програма 2021-2025"

Молодь
Молодь у Чернівецькій області має бути залучена до процесів державотворення: "Молодіжна програма 2021-2025"

Кореспондентка сайту 0372.ua відвідала прес-конференцію Центру молоді Чернівців, де представили Адвокаційну кампанію "Молодіжна програма 2021-2025". Чого очікувати молоді Буковини та куди звертатися для реалізації власних проєктів, читайте у матеріалі.

Центр молоді Чернівців створює молодіжну інфраструктуру та розвиває навички молоді у нашому місті. Проте розвиток молоді міста - це лише маленька частина великого плану "Молодіжної програми 2021 - 2025". Молодіжні організації в ідеалі мають бути у кожній ОТГ Чернівецької області та об'єднуватися в Обласній молодіжній організації. 

Пріоритетом молодіжних організацій є розвиток молодіжної інфраструктури, який закладений у державній програмі. Ірина Полєтуха, представниця Міністерства молоді та спорту України зазначила, що наразі молодіжні організації не є обтяжливими для міських, обласних та бюджетів ОТГ, адже вони можуть надавати платні послуги. Вже зараз існує велика мережа цих організацій, та головне, щоб створити таку організацію, потрібно спілкуватися з молоддю. 

Молодіжні організації є у всіх містах, і Міністерство молоді та спорту України з ними тісно співпрацює. Кожна молода людина в Україні має відчувати свою роль і місію у процесі державотворення, тому міністерство рекомендує розвивати молодіжну інфраструктуру. Загалом, держава прагне розвитку молоді, адже молоді люди - це наше майбутнє. 

Адвокаційна кампанія "Молодіжна програма 2021-2025" мала 3 фокус-групи:

  • молодь ОТГ;
  • студентство;
  • працівники молодіжних організацій області.

З цією молоддю разом було проведено аналіз основних потреб і проблем. Які потреби має молодь в ОТГ Чернівецької області, розповів Вадим Ткач, представник від молоді ОТГ. 

"Ми спілкувалися з молоддю на місцях. Після проведення розмов дали ще 1,5 дні для обговорення проблем з друзями та знайомими, щоб залучити якомога більше людей. Люди на місцях часто не розуміють як діє ця політика і куди можна звернутися зі своїми напрацюваннями, тож ми розповідали і про це. В Глибоцькій ОТГ почули, що їх зазвичай підтримує лише бізнес, Новодністровська та Кіцманська говорили про сучасні заходи для здорового способу життя, Кельменецька розповіла про розвиток освіти. Траплялися моменти, коли прохання молоді уже були додані до програми. Загалом, молодь хоче відвідувати тренінги, щоб навчитися як писати да достукуватись до влади, а також школи лідерства".

На прес-конференції також зазначалося, що, до прикладу, у Донецькій області є 70 молодіжних центрів, натомість у Чернівецькій же лише 1, який ще не зданий в експлуатацію. Молодіжна організація у Чернівцях відстоює інтереси не лише міста, а і всієї області. Основними потребами є організація бізнес-форумів, формування молодіжних організацій у регіонах, протидія корупції, комунікації між владою та молоддю, навчальні проєкти.

У Молодіжну програму 2021 - 2025 закладено відкриття Чернівецького обласного молодіжного центру

В.о. директора Всеукраїнського молодіжного центру Євген Бондаренко розповів, що пріоритетом є створення молодіжних центрів у кожній області України. Останнім часом взаємодія молоді з владою стала кращою. Проте досі буває так, що на заходи для молоді кошти виділяються, а на інфраструктуру залишається зовсім мало, це неправильно. Потрібно щоб до 2025 року в Чернівецькій області молодіжний центр був у кожній ОТГ. 

Розвиток молодіжних центрів у Чернівцях

"Молодь не бачить можливостей для розвитку, вона замкнена у просторі, вона втікає з села у місто, а потім за кордон. Тому вся молодь в Україні має бути залучена до процесів. Розвиток молоді може змінювати життя: людина стає членом громади, хоче розвиватися, здобути освіту та повернутися до села, щоб відчути себе частиною чогось," - додає пан Євген.

Молодіжні центри - майбутнє розвитку молоді в Україні, в них можна буде чомусь навчитися, якісно проводити своє дозвілля, спілкуватися з цікавими людьми. Навіть якщо молода людина має хорошу роботу з хорошою зарплатою, вона також повинна мати можливість якісно проводити своє дозвілля, однією роботою людину на місці не втримаєш. Тому відкриття молодіжних центрів це надзвичайно важливо. 

На прес-конференції також були присутні представники Відділу молоді та спорту Чернівецької ОДА, які зазначили, що враховують всі потреби молоді та підтримують студентство. 

Та все ж, головною умовою розвитку молоді та утворення молодіжних організацій у Чернівецькій області є бажання самих молодих людей щось змінювати. Коли молодь зацікавлена у дозвіллі, такі центри будуть утворюватись і там вируватиме справжнє життя.

Читайте також: МОЗ ініціюватиме продовження карантину до Нового року

На Буковині минулого тижня зафіксували понад три тисячі випадків ГРВІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розвиток молоді у Чернівецькій області #молодь у Чернівцях #молодіжна програма
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...