• Головна
  • Електронні заяви та старт кампанії у липні: МОН затвердило правила вступу до вишів у 2021 р.
навчання
12:54, 16 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Електронні заяви та старт кампанії у липні: МОН затвердило правила вступу до вишів у 2021 р.

навчання
фото ілюстративне

фото ілюстративне

МОН оприлюднило правила вступної кампанії у 2021 році, основний етап якої проходитиме у липні, пише 0372.ua.

У МОН хочуть зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно

Вчора, 15 жовтня, опубліковано наказ МОН про затвердження Умов прийому на наступний рік. Про це йдеться на офіційному порталі Міністерства освіти України.

Нагадаємо, ми писали раніше, що У Чернівцях відбувся День кар'єри ЄС

Як зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, наступну вступну кампанію планують провести в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року.

Оскільки ще не відомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису, – зауважив він.

У Міністерстві повідомляють, які зміни чекають на абітур'єнтів:

1. Вступникам на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») для того, щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно буде мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

2. Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. 

3. Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

4. Для більшості спеціальностей розширять перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет (див. Додаток 4 до Умов прийому). 

5. Встановлено обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв. Крім того, для уникнення  непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо). 

Що зміниться для вступників на магістратуру?

1. Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей. Заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%. 

2. У новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-го та 2021 року, результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 року.

Також наголошується на тому, що до31 грудня 2020 року всі заклади вищої освіти мають затвердити та оприлюднити свої правила прийому, які мають відповідати Умовам прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році. 

Читайте такожДо Міжнародного дня боротьби з бідністю - підсумки опитувань в Чернівецькійобласті

У буковинських школах визначилися з датами осінніх канікул

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вступна камапанія 2021 #зміни #МОН
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...