• Головна
  • Місцеві вибори у Чернівцях: фаховий коментар політолога Сергія Федуняка
Місцеві вибори
21:28, 17 жовтня 2020 р.

Місцеві вибори у Чернівцях: фаховий коментар політолога Сергія Федуняка

Місцеві вибори
Фото ілюстративне, взято з відкритих джерел

Фото ілюстративне, взято з відкритих джерел

З огляду подій, які розгорнулися напередодні місцевих виборів, кінець жовтня у Чернівцях  очікується політично насиченим. 

Ми вже писали писали,що Свіжий рейтинг: кого чернівчани бачать майбутнім мером?

Сергій Федуняк, Фото з відкритих джерел

Сергій Федуняк, Фото з відкритих джерел

Свій фаховий аналіз результатів опитування електоральних настроїв чернівчан, згідно дослідження компанії ACTIVE GROUP,  зробив у своєму блозі на сайті Щоденної всеукраїнськії газети "День" політолог, професор кафедри Міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича  Сергій Федуняк.

Цьогоріч на місцевих виборах  найцікавіша баталія розгортається на Буковині, де одразу три кандидати мають рівні шанси потрапити до другого туру. При цьому, один з трьох, який вже гарантував собі потрапляння до другого туру, є колишнім соратником Віктора Януковича.  Екс-регіонал Віталій Михайлішин, якого пов‘язують з опальний олігархом Дмитром Фірташем, є лідером перегонів на посаду міського голови. - говорить Сергій Феденяк

Тож, кінець жовтня у Чернівцях очікується політично гарячим. Згідно даних дослідження, яке проводила компанія ACTIVEGROUP в період з 10-12 жовтня, шанс потрапити до другого туру виборів голови обласного центру мають лише троє кандидатів, розриви в рейтингах яких є меншими за похибку дослідження. Це  Віталій Михайлішин, якого готові підтримати 22,4%  тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, Роман Клічук  та   Олексій Каспрук з рівнем підтримки відповідно 21,4% та 20,9%. 

При цьому  Михайлішин у другому турі переміг би Олексія Каспрука з результатом 31,9% проти 27,3%, але у випадку виходу в другий тур Роман Клічук переможе обох. В парі Клічук проти Михайлішина, кандидат від «Єдиної Альтернативи» переміг би з результатом 33,4% проти 26,4%, а у парі Клічук проти Каспрука перший переміг би з результатом 36,4% проти 26,5%.
Незрозумілою залишається ситуація зі складом міської ради. Ще нещодавно мали шанс потрапити туди до дев’яти партій. Але згідно останніх досліджень, партія «Опозиційна платформа – за життя», якби вибори відбулися вже найближчої неділі, не потрапила би до складу міської ради.
Гарантовано ж проходять до Чернівецької міської ради, згідно дослідження компанії ACTIVE GROUP, 5 партій: «ВО Батьківщина», «Європейська Солідарність», «Команда Михайлішина», «Слуга Народу» та неочікуваний лідер перегонів – «Єдина Альтернатива». Так,  серед усіх опитаних, якби вибори відбулися найближчої неділі, партія Юлії Тимошенко отримала б 5,3%, а з-поміж тих, хто прийде і визначився з вибором – 6,9%. «Європейська Солідарність» на 4 місці рейтингу з 7,6% підтримки чернівчан, з-поміж усіх опитаних, та 9,8% з-поміж тих, хто прийде й визначився. Третя в рейтингу з вищенаведеним рівнем підтримки – «Команда Михайлішина». Партія «Слуга народу», яка ще у серпні мала підтримку чверті чернівчан і лідирувала у рейтингу, наразі друга. За партію Президента України Володимира Зеленського в найближчу неділю проголосувало би лише 12,4% , а з тих, хто прийде і визначився з вибором – 15,9% чернівчан.
Перше місце вже у другій поспіль публічно доступній соціології утримує сенсація цьогорічних місцевих виборів на Буковині – місцева новостворена політична сила «Єдина Альтернатива», яка позиціонує себе в якості  представника середнього класу та свідомих мешканців міста. Так, з-поміж всіх опитаних, за них проголосувало би цієї неділі 13,9%, а з-поміж тих, хто прийде голосувати і визначився з вибором – 18% мешканців міста. 

Детальніше ознайомитися з матеріалом можете у виданні "День".

Читайте також:  Хто йде в депутати Чернівецької міськради: список партій та кандидатів

Управління освіти чернівецької міської ради прийняло наказ про вжиття невідкладних заходів в організації роботи шкіл

#вибори #уподобання,чернівчани,статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...