• Головна
  • Клічук чи Михайлішин?: доля міста в руках чернівчан
Місцеві вибори
16:12, 22 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Клічук чи Михайлішин?: доля міста в руках чернівчан

Місцеві вибори
Клічук чи Михайлішин?: доля міста в руках чернівчан

Перед місцевими виборами соціологічна група "Рейтинг" провела опитування серед чернівчан стосовно місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня, пише 0372.ua з посиланням на versii.cv.ua.

За результатами опитування у рейтингу кандидатів до Чернівецької міської ради лідирує партія "Єдина Альтернатива" з результатом 18,9% підтримки від громадян, які визначились та будуть йти на вибори. На другому місці партія "Команда Михайлішина", котру підтримують 16,7%  чернівчан. Третє місце займає партія "Слуга народу" з 12,2%, "Європейська солідарність" розділила четверте місце рейтингу з партією "Пропозиція" з рівнем підтримки 9,0% у кожної. Далі в рейтингу партія Чернівчан - 4,7%, "За майбутнє" - 4,5%, "Батьківщина" - 4,4%, "Опозиційна платформа - За життя" - 4,0%. Далі рейтинг інших партій менше 4%. Не визначились із тим, кому віддати свій голос 17%.

Заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів

Заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів

Щодо кандидатів у мери, то лідером є Віталій Михайлішин, за якого готові віддати голос 28,9%, в той же час готові підтримати Романа Клічука 24,8%, Олексія Каспрука - 8,6%, Віталія Другановського, 4,0% – Василя Максимюка. Рейтинги інших кандидатів – менше 4%. Не визначились, за кого голосуватимуть, – близько 13% опитаних.

 35,0% чернівчан вірять у те, що новим мером Чернівців стане Роман Клічук. 32,4% – вважають, що ним стане Віталій Михайлішин, 17,9% – Олексій Каспрук, 10,0% – Віталій Другановський. У перемогу інших кандидатів вірять менше 1%. Аудиторія дослідження – мешканці Чернівців від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 17-19 жовтня 2020 р. Замовник дослідження: PGR Consulting Group LLC За результатами опитування, найбільш ймовірний другий тур виборів, до якого увійдуть лише два кандидати на посаду Чернівецького міського голови. Редакція газети «Версії» поцікавилася у заступника директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомира МИСІВА, які шанси на перемогу у лідируючих партій та їхніх кандидатів у мери міста й до оновленого складу Чернівецької міської ради.

– Отож, пане Любомире, ви оприлюднили дослідження політичних настроїв чернівчан. Загалом простежується падіння рейтингу «Слуг народу» і зростання рейтингу «Єдиної Альтернативи», новоствореної сили, яка ще донедавна мала нульовий рейтинг. Як прокоментуєте?

– Вбачаю, що падіння рейтингу партії «Слуга народу» зумовлене загальним падінням довіри до неї у країні. По-друге, в Чернівцях існує жорстка конкуренція між місцевими проєктами. Виборці очікують на альтернативні проєкти, які пропонують зміни. Одним з таких є «Єдина Альтернатива», яка вочевидь і перетягнула частину молодих та активних виборців, які раніше підтримували «Слуг Народу».

– Як зіставите рейтинг двох лідируючих партій, згідно з Вашим останнім соціологічним дослідженням?

–За динамікою зазначених у дослідженні партій, ми бачимо зростання «Єдиної Альтернативи» та партії «Команда Михайлішина». Це пояснюється тим, що Роман Клічук та Віталій Михайлішин вели активну кампанію і ці дві партії забрали все можливе, що мали всі інші місцеві проєкти, які ми досліджували в останньому опитуванні. «Єдина Альтернатива» – нова сила, яка орієнтується на молодий і середній вік, а «Команда Михайлішина» – партія, яку підтримує здебільшого старший виборець. Ці дві партії забрали більшість електорату, що засвідчує їхнє очевидне входження до нового складу Чернівецької міськради.

Місцеві вибори у Чернівцях 2020

– Окрім двох зазначених вище партій, якими фракціями доповниться новий склад Чернівецької міськради? Чи можна очікувати на сюрпризи?

– Згідно з дослідженням, яке ми провели протягом 17-19 жовтня, до міської ради потрапляє 5 партій, серед яких «Єдина Альтернатива» з 18,9%, «Команда Михайлішина» (16,7%), «Слуга народу» (12,2%), «Європейська солідарність» (9,0%), «Пропозиція» (9,0%). Але потенційно можуть зайти у міську раду ще кілька партій. Я відверто не поспішав би загадувати наперед результати місцевих виборів, тому що є 18% виборців, які ще не визначилися. Ми можемо говорити лише про те, що зазначені у дослідженні 5 партій потраплять до нового складу Чернівецької міськради, але інші також зберігають шанси. До прикладу, рейтинги партій «За майбутнє» та «Батьківщина» мають близько 4% голосів виборців. Але зважаючи на активну кампанію цих партій, їхні результати можуть бути вищими. Взагалі, ситуація з виборами в Чернівцях цікава. І за результатами аналогічного дослідження електоральних настроїв виборців, така ж боротьба за посаду міського голови спостерігається у Херсоні. До дня виборів залишається кілька днів, тому інтрига – хто ж буде мером, триматиметься до кінця.

– Електоральні симпатії за тиждень до виборів показують, що пара другого туру вже відома. Аналізуючи результати попередніх ваших досліджень: як так трапилося, що ексмер Олексій Каспрук та Віталій Другановський не мають шансів поборотися за посаду мера?

– Чернівці – одне з небагатьох міст України, де загальна оцінка задоволеності по місту є нижча, ніж у решти. Дані показують, що чернівчани незадоволені ситуацією, яка є наразі, а оскільки Олексій Каспрук був на той момент очільником міста і не виправдав сподівань мешканців, падіння його рейтингу очевидне. Що ж стосується кандидата від «Слуги Народу», то його невихід до другого туру пов’язаний з тим, що довго йшла мова про те, хто представлятиме цю партію в Чернівцях. Загальне падіння рейтингу «Слуг народу» також не дозволяє Віталію Другановському набрати таку кількість голосів виборців, щоби потрапити до другого туру.

– За даними вашого останнього соцдослідження, зокрема, моделювання другого туру, Роман Клічук переміг би будь-кого зі своїх опонентів. Тобто це означає, що новим мером буде Роман Клічук?

– На сьогодні можемо говорити про те, що шанси Романа Клічука стати мером є вищими, ніж у Віталія Михайлішина і це демонструє соціологія. Проте, яким чином розподілиться електорат до другого туру і як пройдуть вибори, ми не можемо спрогнозувати. Це залежить від багатьох чинників. Але очевидним є перетікання голосів до Романа Клічука: він є новим у політичній площині, а на це є запит у виборців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Роман Клічук #Віталій Михайлішин #вибори мера у Чернівцях #Єдина Альтернатива
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...