• Головна
  • Хто посяде крісло мера Чернівців: політологи мають спільне бачення
місцеві вибори
12:43, 23 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Хто посяде крісло мера Чернівців: політологи мають спільне бачення

місцеві вибори
Хто посяде крісло мера Чернівців: політологи мають спільне бачення

Сьогодні - останній день виборчої кампанії у Ченівцях. Загалом вона проходила по-різному, не обійшлося без порушень, бруду та чорного піару. Лідери виборчих перегонів серед кандидатів на посаду мера міста змінювалися впродовж кампанії, що робило її більш інтригуючою. Наразі фаворити серпня не потрапляють до другого туру, а результат перегонів – досі непередбачуваний, пише 0372.ua. з посиланням на матеріал Букінфо.

Так, згідно опитування Соціологічної групи «Рейтинг», яке було проведене за тиждень до виборів, гарантовано до нового складу Чернівецької міської ради потрапляє 5 партій: лідирує партія "Єдина Альтернатива" з рейтингом 18,9% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. Партію "Команда Михайлішина" готові підтримати 16,7%, "Слугу Народу" – з показником 12,2%, "Європейську Солідарність" – 9,0%, "Пропозицію" – 9,0%.

Нагадаємо, ми писали раніше, що У Чернівцях в день виборів громадський транспорт працюватиме з 5:30 ранку

Ще чотири партії боряться за потрапляння до міської ради. За"Партію Чернівчан", серед тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, готові проголосувати – 4,7%, "За майбутнє" – 4,5%, "Батьківщину" – 4,4%, "Опозиційну платформу – За життя" – 4,0%. Рейтинг інших партій – менше 4%. Не визначилися – близько 17%.

Таким чином, лідерами в змаганні за посаду Чернівецького міського голови, згідно результатів опитування, є: Віталій Михайлішин з 28,9% підтримки тих, хто голосуватиме та визначився із вибором, та Роман Клічук, якого готові підтримати 24,8% чернівчан.

Решта кандидатів випали з боротьби за другий тур: 17,3% в Олексія Каспрука, 8,6% у Віталія Другановського та 4,0% у Василя Максимюка. Рейтинги інших кандидатів – менше 4%. Не визначились, за кого голосуватимуть, – близько 13% опитаних.

При цьому, як зазначається у матеріалі, більшість мешканців міста, а саме 35,0% чернівчан, вірять у те, що новим мером Чернівців стане Роман Клічук. 32,4% – вважають, що наступним мером стане Віталій Михайлішин. Значно менше вірять у перемогу Олексія Каспрука – 17,9%, та Віталія Другановського, у перемогу якого вірить 10,0%. У перемогу інших кандидатів вірять менше 1%.

Зважаючи на це, зауважується, що редакція БукІнфо вирішила почути думку фахових чернівецьких політологів щодо того, хто ж буде мером Чернівців та фракції яких партій слід очікувати в новому складі Чернівецької міської ради.

Інформаційна агенція поцікавились у доктора політичних наук, професора кафедри міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича Сергія Федуняка, професора кафедри міжнародної інформації ЧНУ Володимира Фісанова та кандидата історичних наук Ігоря Буркута відповідями на наступні питання:

1. Як показують свіжі результати соціологічного дослідження групи «Рейтинг», проведеного протягом 17-19 жовтня, зросла підтримка «Єдиної Альтернативи», «Пропозиції» та партії «За майбутнє». Причому «Єдина Альтернатива» є лідером перегонів. Як ви вважаєте, чому позитивну динаміку показують лише новостворені декілька місяців тому політичні сили?

2. З чим пов’язуєте втрату голосів за партії «Слуга народу», «Рідне місто» , «Чернівчани» та «Батьківщина»?

3. Пара учасників другого туру, згідно останнього соцдослідження, вже визначена: це лідер перегонів Віталій Михайлішин - з 28,9 % та Роман Клічук - 24,8 % відповідно. Відсторонений міський голова Олексій Каспрук та Віталій Другановський від "Слуг Народу" не прохідні. При цьому, чернівчани найбільше вірять в перемогу Романа Клічука, таких 35 % мешканці міста. Як ви думаєте, з чим пов'язані такі результати?

4. Якщо взяти ймовірну пару Клічука та Михайлішина, які згідно результатів опитування потрапляють в другий тур, то, згідно моделювання других турів Соціологічної групи «Рейтинг», переможе лідер партії «Єдина Альтернатива». Яка ймовірність такого сценарію?

Сергій Федуняк, доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин ЧНУ:

Сергій Федуняк, політолог, фото Букінфо

Сергій Федуняк, політолог, фото Букінфо

1. Щодо позитивної динаміки новостворених політичних сил, то як на мене, мова йде не про нові сили, а про інші. Люди розчаровані в політичному класі. Вони хочуть повного перезавантаження влади. Така тенденція має під собою грунт і свідчить про розчарування переважної більшості виборців у «старих» політиках як на загальнонаціональному, так і на місцевому рівнях.

2. Електорат партії «Слуга Народу» починає поступово відмовляти у підтримці через численні помилки і прояви некомпетентності Президента і керівництва партії. Звичайно, минулорічна інерція успіху «Слуг» ще спрацьовує, але на місцевому політичному небосхилі з'явилася нова сила, з якою значна частина чернівчан пов'язує свої надії на майбутнє. І на цю роль наразі претендує «Єдина Альтернатива».

Стосовно інших згадуваних політичних сил, то вони сприймаються як частина старого політикуму, з яким чернівчани асоціюють багаторічний занепад міста.

3. У продовженні вже згадуваної тенденції, Роман Клічук сприймається як абсолютно нова і свіжа у політиці людина, який при цьому є досвідченим управлінцем та успішним бізнесменом — людина, яка знає, що і як робити та здатна переконати виборців у своїй професійній спроможності на посаді міського голови. В той час, як Віталій Михайлішин, попри те, що є також сильною кандидатурою з тривалим досвідом політичної боротьби на місцевому рівні, є зі шлейфом саме того «старого» політика, яких прагне позбутись виборець.

4. Зараз не можна з абсолютною впевненістю стверджувати, хто саме буде мером Чернівців. Потрібно буде подивитись на цифри першого туру, та аналізувати потенційні перетоки. Як воно буде – побачимо вже за кілька днів.

Володимир Фісанов, завідувач кафедри міжнародної інформації ЧНУ, доктор історичних наук, професор:

Володимир Фісанов, політолог, фото з відкритих джерел

Володимир Фісанов, політолог, фото з відкритих джерел

1.Рівень недовіри громадян до «старих» сил зашкалює. Вони розробили План розвитку міста до 2030 р, а що зробили для громади у попередні 30 років… щоби закарбувалося у пам’яті як при шанованому А. Кохановському?

2. Провладна сила завжди втрачає: за 1,5 роки якісь хаотичні дії мають швидше абсурдистський характер. На мій погляд, «Рідне місто», «Партія Чернівчан» майже ніяким чином не проявили себе, виборець щодо них амбівалентний, а «Батьківщина», при всій повазі – «збитий льотчик».

3. Навіть те позитивне, що зробив О. Каспрук фактично «потонуло» у безперервному протиборстві з кланом Продана. В.Другановський – дуже непереконливий кандидат, а часу на якусь PR-розкрутку вже немає.

Роман Клічук – можливий переможець, але йому варто було б перевести власну десь грошовиту PR-кампанію у більш живий формат. Виборець очікує «громадянської позиції» кандидата, чим він буде відрізнятися від «попередників». Що він може зробити для міста: але не як халіф «на час», а як той, хто «служитиме громаді».

І чи здатний Роман Клічук на особистий вчинок заради громади упродовж усієї каденції? А це проблема довіри громадян до міського голови на довгий період. Тобто, виникає просте, але ключове запитання: Чому ми маємо Вам вірити шановний пане Романе? Відповідь має бути живою і переконливою, а головне щоденною.

4. Ймовірність того, що Роман Клічук стане мером досить велика, але повторюсь: чи здатний він на особистий вчинок заради громади упродовж усієї каденції?

Ігор Буркут, кандидат історичних наук, член Національної спілки журналістів України:

Ігор Буркут, політолог, фото з відкритих джерел

Ігор Буркут, політолог, фото з відкритих джерел

1.Позитивну динаміку показують новостворені політичні сили тому, що тут спрацьовує той фактор, який спрацював минулого року на президентських виборах – бажання бачити щось нове і недовіра до старих політиків.

2. Ну, що таке партія «Слуга народу» – я не знаю. Знаю, хто такий Зеленський, і якісь люди біля нього крутяться, які себе називають слугами народу. Партія повинна мати апарат та актив, тут не бачу нічого подібного. Натомість, всі інші сили себе вже показали і показали не найкращим чином. Зараз в Чернівцях взагалі ситуація важка і як люди тепер можуть вірити тим, хто тепер при владі?

3. Той факт, що згідно соцопитування чернівчани найбільше вірять в перемогу Романа Клічука можливий тому, що він – успішний бізнесмен. Я його знаю особисто і він викликає симпатію.

4. Важко сказати, якими будуть результати виборів, але те, що в останні дні до них, кандидати хочуть себе прорекламувати – технологічно правильно.

Читайте такожЧервоним по синьому: у Чернівцях невідомі пошкодили білборди кандидата у депутати до міськради

Взаємні звинувачення, грейдер та підкуп виборців: на Буковині поліція розслідує порушення виборчого законодавства (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місцеві вибори #кандидати #міський голова #політологи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...