• Головна
  • Мінуси організації місцевих виборів у Чернівцях: що обурювало людей під час волевиявлення
Місцеві вибори
12:06, 26 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Мінуси організації місцевих виборів у Чернівцях: що обурювало людей під час волевиявлення

Місцеві вибори
Мінуси організації місцевих виборів у Чернівцях: що обурювало людей під час волевиявлення

Після проведення місцевих виборів, кореспондентці сайту 0372.ua вдалося поспілкуватися з учасниками виборчого процесу: інтерв'юрером екзитполу, учасником виборчої комісії, одним з виборців та представником від молоді. Що розповіли учасники процесу про місцеві вибори та з якими проблемами стикнулися, читайте у матеріалі.

Що обурювало виборців на дільницях:

Головною проблемою серед виборців було те, що важко було розібратися як голосувати. На дільниці не було пояснювальних матеріалів тому легко можна заплутатись і віддати голос не тому кандидату. Виборці часто повідомляли, що не могли знайти кандидата від партії, за яку хотіли віддати голос. Траплялося так, що партія була відома виборцю, а прізвище кандидата від свого округу він бачив вперше. Також траплялося, що виборці шукали кандидата, за якого хотіли віддати голос, а він виявився не від їхнього округу.

Виборців обурювало погане облаштування кабінок для голосування, адже вони були не пристосовані для старших людей. Людям похилого віку важко було розібратися у всіх чотирьох бюлетнях, на це потрібен був час, а стояти так довго вони не могли. Тож був випадок, коли літні люди заповнювали бюлетені, сидячи на лавочці, а не в кабінці, що порушує закон, та на зауваження комісії висловлювали своє обурення. 

Вибори у Чернівцях: що обурило людей

Вибори у Чернівцях: що обурило людей

Багато дільниць не мали обладнання для громадян з особливими потребами, розташовувались на верхніх поверхах, що так само створювало перешкоди для волевиявлення. 

Людей також дуже обурила агітація від одного з кандидатів по телефону в день виборів. Деякі громадяни активно обговорювали і приміщення, в яких розташували виборчі дільниці, адже це часто старі, пошкоджені спортзали у школах з жахливими стінами та підлогою.

Що про вибори говорять представники виборчої комісії:

В цілому, за їхніми словами, вибори пройшли без особливих порушень та з дотриманням карантинних норм, на дільниці були і маски,і антисептики. Але членам виборчої комісії не провели належного роз'яснення щодо заповнення та ведення протоколів. 

З 8 години ранку найактивніше голосували пенсіонери, молоді було дуже мало. Незважаючи на соціальну рекламу, люди приходили на дільниці цілими сім'ями, подекуди брали з собою і домашніх тварин. Дуже малий відсоток громадян взяли на вибори свою ручку. Молоді люди дуже часто обурювалися тим, що немає графи "проти всіх", через що псували бюлетені та писали на них різні нецензурні висловлювання. 

Мінуси виборів у Чернівцях

Мінуси виборів у Чернівцях

Як люди реагували на опитування екзитполу:

Загалом, найбільш адекватно на запитання реагували молоді люди. Також, за словами  інтерв'юрера, реакція на опитування залежала від рівня освіти громадянина. Були люди, які відмовлялися від екзитполу, оскільки не розуміли що це і для чого. Траплялось і так, що громадяни просто навгад називали того, за кого віддали голос.

Чому серед виборців так мало було молодих людей:

Основна частина виборців була від 25 років, молодь голосувала дуже неохоче, на дільницях траплялися поодинокі випадки людей до 25 років. Представник від молоді зазначає, що багато молодих людей просто зневірились і не вірять у зміни після проведення виборів. На дільницях молодь була найбільш невдоволена тим, що не було графи "проти всіх". Багато молодих людей у Чернівцях налаштовані песимістично, деякі просто полінувалися піти на вибори. 

Місцеві вибори у Чернівцях

Місцеві вибори у Чернівцях

Також низька явка молоді на виборах пов'язана з "червоною" зоною у Чернівцях. Університети міста зараз на дистанційному навчанні, тож багато студентів, які прописані в гуртожитку, зараз там не проживають і просто не змогли прийти на голосування. 

Загалом, вибори у Чернівцях пройшли, перші результати екзитполів уже відомі, тож надалі ми очікуємо оголошення офіційних результатів. 

Читайте також:У Чернівцях до однієї з дільниць ймовірно «підвезли» групу виборців, - ОПОРА

Рекордсмен: за мера Івано-Франківська проголосували 86% – дані екзит-полу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#що обурювало людей під час виборів #вибори у Чернівцях #виборчі дільниці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...