Реклама
16:52, 27 жовтня 2020 р.
Що таке "Зелений тариф"
Реклама
Зелений тариф - це система купівлі у приватних осіб електроенергії, отриманої з поновлюваних джерел енергії:
- сонце;
- вітер;
- вода;
- біопаливо.
Таким чином держава стимулює активніше впровадження передових технологій поновлюваної енергетики тастворює вигідні умови залучення інвестицій в енергетичну галузь.
Якщо раніше власники домашніх сонячних електростанцій могли тільки економити, відмовившись від закупівель електроенергії у держави, то сьогодні вони вже можуть заробляти. З прийняттям Зеленого тарифу в Українівідкривається можливість продавати надлишки електричної енергії, що виробляється. А це прискорить окупність інвестицій, вкладених в сонячну станцію.
Принцип дії Зеленого тарифу
В Українізакон про Зелений тариф був ухвалений у2009 році. Тепер власники приватних СЕС можуть продавати надлишки генерованої енергії в загальну електромережу за цінами гуртовогоринку. Цей законопроект дозволяє частково компенсувати витрати на купівлю сонячних панелей, що у результаті стимулюватиме розвиток альтернативної, екологічно чистої енергетики.
Як це працюватиме
Технологічне підключення до мережі можливо тільки для об'єктів мікрогенерації з максимальною потужністю 30кВт. Все тому, що мета таких невеликих СЕС - побутове споживання, а значить погрожувати безпеці енергосистеми вони не будуть.
Продаж надлишків електроенергії за "Зеленим тарифом" не є підприємницькою діяльністю. А значить власники сонячних панелей звільняються від сплати податку на доход від продажу згенерованої електроенергії.
Держава купуватиме надлишки сонячної електроенергії за гуртовими цінами, а продавати споживачам - по роздрібних.
Зелений тариф припускає наявність у будинку з сонячними панелями відразу двох лічильників, працюючих окремо на споживання йвіддачу електроенергії. У кінці місяця зводиться баланс, за підсумками якого ви або виплачуєте різницю, якщо спожили більше, ніж згенерували, або отримуєте доход за поставлені в мережу надлишки.
Як під'єднатися до Зеленого тарифу?
- Насамперед треба грамотно спроектувати й змонтувати мережеву сонячну електростанцію з потужністю до 30 кВт.
- Укласти довгостроковий контракт з державою на закупівлю у вас згенерованій сонячній енергії.
- Під'єднати власну СЕС до загальної міської енергомережі та встановити двонапрямний лічильник, який рахуватиме кількість відданої в мережу енергії та об'єм отриманої.
- Тепер залишається тільки отримувати гроші за надлишки згенерованої електроенергії, яку ви продали державі за Зеленим тарифом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:37
11:14
16:09
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:54, 24 жовтня
2
13:36, Вчора
2
live comments feed...