• Головна
  • "Популізм та масова накрутка голосів": що не так із Бюджетом участі Чернівців
бюджет ініціатив
15:43, 5 листопада 2020 р.
Надійне джерело

"Популізм та масова накрутка голосів": що не так із Бюджетом участі Чернівців

бюджет ініціатив
"Популізм та масова накрутка голосів": що не так із Бюджетом участі Чернівців
Цьогорічний Бюджет Участі у Чернівцях провалено, бо політики взяли за норму використання інструменту Бюджету для власного політичного піару в електоральному полі, пише 0372.ua.
Авторів проектів не було запрошено на засідання експертної ради
Про це заявив Артем Жук, один із розробників Положення про бюджет участі та громадський активіст на своїй сторінці у Фейсбук.
Він зазначає, що Бюджет ініціатив є чудовим інструментом прямої демократії, коли мешканці самі вирішують, як має розподілятись певний відсоток місцевого бюджету на ті проекти, які цікавлять мешканців.
Проте, з його слів, складається ситуація, коли публічна комунікація зі ЗМІ та авторами проектів відсутня. Артем Жук наголошує на низці неприйнятних рішень з боку місцевої влади. Зокрема, авторів проектів не було запрошено на засідання експертної ради, а засідання експертної ради проходило без кворуму. Також грубо порушено пункти положення про Бюджет Участі, а об‘єднання категорій проектів без відома авторів проектів підвищує рівень нездорової конкуренції.
Політики взяли за норму використання інструменту Бюджету для власного політичного піару в електоральному полі, - йдеться у дописі.
Як повідомляється, один з цьогорічних авторів проекту Роман Якобчук зафіксував можливість масової накрутки голосів без належної ідентифікації особи, а Центр молоді Чернівців зняли свій проект через популізм і недолугість експертної ради, яка змінює правила гри під час самої гри.
Я був одним з тих, хто долучився до розробки Положення про бюджет участі та візуальної промокаційної частини першого конкурсу Бюджету, тому зі всією відповідальністю хочу заявити: 1. Експертна рада має бути розпущена через грубе порушення пунктів положення; 2. Результати цьогорічного конкурсу мають бути скасовані через імовірну накрутку голосів, - пише громадський активіст.
Він також зауважує, що кошти, які акумульовані на цьогорічний Бюджет, потрібно спрямувати на реалізацію проектів минулих років, які так і не були реалізовані;. На його думку, зрештою, варто сформувати новий склад експертної ради, переглянути положення на користь громади, а не групи політиків і їхніх друзів.
Нагадуємо, що сьогодні, 5 листопада, завершується голосування за проєкти Бюджету участі у Чернівцях.
#бюджет участі #Чернівці #накрутка голосів #громадський активіст
Оголошення
live comments feed...