• Головна
  • Мова об'єднує: в Україні проведуть ювілейний радіодиктант національної єдності
радіодиктант
12:40, 6 листопада 2020 р.
2
Надійне джерело

Мова об'єднує: в Україні проведуть ювілейний радіодиктант національної єдності

радіодиктант
Мова об'єднує: в Україні проведуть ювілейний радіодиктант національної єдності

Цьогоріч, 9 листопада, в Україні проведуть ХХ ювілейний Радіодиктан національної єдності - акцію єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий, пише 0372.ua.

Свої результати написання диктанту для перевірки щороку надсилають понад 30 тисяч учасників

Двадцять років тому Українське радіо започаткувало щорічну акцію, присвячену українській мові, - Радіодиктант національної єдності. Уперше подію провели 24 травня 2000 року до Дня Кирила й Мефодія. Згодом традиційною датою написання радіодиктанту стало 9 листопада, День української писемності та мови. Про це повідомляється на порталі osvita.uа

Нагадаємо, ми писали раніше, В Україні стартувало онлайн-опитування щодо організації та якості дистанційного навчання

Як зазначається, радіодиктант не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб - акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі - у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики.

Свої результати написання диктанту для перевірки щороку надсилають понад 30 тисяч учасників, але участь у ньому беруть набагато більше українців по всьому світові.

Текст для радіодиктанту не добирають з існуючих, а замовляють спеціально, тому його неможливо знайти в інтернеті. При цьому в тексті немає авторських знаків чи суперечливих орфограм, але їхня загальна кількість дуже висока, тому написати радіодиктант без помилок непросто.

Цьогоріч підготовку диктанту доручили трьом фахівцям. Авторський текст для диктанту написав письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук професорка Лариса Масенко. Читатиме диктант акторка Римма Зюбіна.

Незважаючи на існування телетрансляції, диктант залишається саме радіопродуктом: його рекомендують писати на слух, уважно дослухаючись до інтонацій диктора.

За статистикою, без помилок диктант пише не більше ніж один відсоток учасників. У 2018 році свої роботи на перевірку надіслали 32 799 учасників. З них лише 311 не припустилися жодної помилки, а припустилися однієї – 1004. 

Для успішного написання диктанту у 2020 році наукова консультантка Радіодиктанту Лариса Масенко рекомендує передусім ознайомитися з новим Українським правописом 2019 року, а також з кількома книжками та посібниками з української мови.

Читайте такожНевтішний прогноз: ВООЗ закликає країни бути готовими до нової пандемії

Україна втратила трильйон доларів через нереалізований потенціал - Шмигаль

#радіодиктант з української мови #національна єдність
Оголошення
live comments feed...