• Головна
  • ВООЗ фіксує спалахи кору та поліомієліту, спричинені коронавірусними обмеженнями
епідемії
11:03, 8 листопада 2020 р.
Надійне джерело

ВООЗ фіксує спалахи кору та поліомієліту, спричинені коронавірусними обмеженнями

епідемії
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Всесвітня організація охорони здоров'я констатує, що пов'язані із пандемією COVID-19 обмеження та направлення наявних ресурсів на подолання цього вірусу стримують важливі програми імунізації, що вже призвело до точкових спалахів поліомієліту та кору, пише 0372.ua.

Відмова від викорінення поліомієліту зараз призведе до глобального відродження хвороби

Про це на брифінгу Всесвітньої організації охорони здоров'я у Женеві нагадав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, передає Українська правда з посиланням на Голос Америки та Reuters.

Нагадаємо, ми писали раніше про Невтішний прогноз: ВООЗ закликає країни бути готовими до нової пандемії

Очільник ВООЗ зазначив, що на початку цього року Африка була оголошена вільною від поліомієліту завдяки скоординованим зусиллям багатьох організацій, урядів та мільйонів медичних працівників.

За його словами, з моменту початку епідемії Covid-19 регулярні програми імунізації, подібні до тієї, яка зупинила неконтрольований поліомієліт в Африці, були припинені, а діти залишались у районах високого ризику, вразливих до таких хвороб, як поліомієліткір та пневмонія. За його словами, зараз агентство починає спостерігати спалахи цих хвороб.

Генеральний директор ВООЗ попереджає, що відмова від викорінення поліомієліту зараз призведе до глобального відродження хвороби, і протягом 10 років щороку може бути до 200 тисяч нових випадків.

З огляду на це ВООЗ та дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) відправили екстрений заклик до донорів у всьому світі з метою зібрати 655 мільйонів доларів, 400 мільйонів доларів - на поліомієліт та 255 мільйонів доларів на кір, для подолання небезпечних прогалин в імунізації та спрямувати зусилля на певні вікові групи.

Гебреєсус додав, що світ не може через боротьбу з однією небезпечною хворобою дозволити іншим небезпечним хворобам відновити свої позиції.

Він нагадав, що ще до пандемії COVID-19, по всьому світу знову пожвавився кір. Минулого року спостерігалась найбільша кількість нових заражень за останні два десятиліття. Водночас, за його словами, передача поліовірусу, як очікується, зросте в Пакистані та Афганістані, а також у багатьох недоімунізованих районах Африки.

Хоча світ уважно спостерігає, як вчені працюють над забезпеченням безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19, важливо забезпечити, щоб усі діти отримували вже доступні рятівні вакцини, - йдеться у повідомленні.

Читайте такожВ Україні кількість інфікованих COVID-19 перетнула позначку у 460 тисяч

Летальні випадки, важкі пацієнти та понад сотня госпіталізованих: статистика COVID-19 на Буковині

#ВООЗ #поліомієліт #кір #пневмонія #імунізація #коронавірусні обмеження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...